Ana sayfa Donanım API Ordusunun Ses Silahı

API Ordusunun Ses Silahı

0

JDK Audio MP-R20 başından sonuna dek API’nin tasarımcı ekibi tarafından dizayn edilmiş, son derece esnek ve yüksek kaliteli, düşük gürültülü, çift kanal bir mikrofon ve enstrüman preamplifikatörü.

JDK Audio MP-R20
Daha önce Arsenal Audio ismi ile tanıdığımız API kuruluşu, JVC Americas Corp ile yaşadıkları anlaşmazlık sonucu isimlerini JDK Audio olarak değiştirdiler. üst klasman audio ürünler geliştiren firmanın yeni ismi oturtması biraz zaman alabilir ama çok uzun süreceğini de sanmıyorum çünkü kalitelerinden hiç bir şey kaybetmediler.

Gerek rack gerek port olsun Arsenal Audio”yu (şimdiki JDK Audio) yüksek kalite EQ ürünlerinden tanıyoruz. Minimal tasarımı profesyonel çevrelerde çok seviliyor zira görünüşü tamamen ikinci plana alarak ses kalitesini ön plana çıkaran bir konseptleri var. Belki de bu nedenle hobi ve son tüketici ortamlarında fazla rastlamıyoruz ürünlerine. Ama bunun başka bir nedeni de fiyatı olabilir: ?üphesiz kalitenin de bir değeri var.
 

 

 

JDK Audio MP-R20
Askeri yeşil görünümünde ve F16 stilindeki şalterleri ile sanki bir askeri cihazı andıran JDK Audio MP-R20 çift kanal mikrofon amplisi ilk etapta mataryal kalitesi olarak merak uyandırıyor. Kanal başına, tankların kontrol panelinden alınmış bir parçayı andıran yüksek kalite gain potu, 48 volt phantom power, -20dB Pad, Phase Invert ve Mic / instert şalterleri bulunuyor. Cihazın ortasındaki level kontrolünü görsel olarak sağlayan analog VU metreler gerçek bir lüks sayılabilir.

Mikrofon amplisinin görevi bellidir ve öyle stüdyodaki her işi yapmak için tasarlanmış üstün yetenekli cihazlardan değillerdir JDK Audio MP-R20 sadece mikrofondan gelen sese konsantre olmuş ve bu işi kaliteli yapan bir cihaz. Kısacası öyle üzerinde alıştığımız binbir parametre yok. Zaten doğrusu da bu bence. JDK Audio MP-R20’yi denerken sırasıyla, Rode NT2-A Rode NT1-A ve AKG 300 D mikrofonlarını kullandık. Enstrüman olarak stereo keman ve vokal kaydı vardı. özellikle keman kaydında sesin sıfır noktasına yaklaştığı anda JDK Audio MP-R20’nin gerçekten çok düşük gürültü ile çalıştığını gördük. Vokal kayıtlarında ise sanatçının yüzündeki ifade fikrimizi etkileyen başka bir nokta oldu zira kulaklığa gelen temiz ve net ses direkt prodüksiyon ve stüdyodaki motivasyona yansıdı.

AKG 300 D serisinde ise amplinin çıkış gücünün oldukça yüksek olduğunu gözlemledik. +/- 0.5dB, 20Hz – 20kHz gibi geniş bir band genişliği ile tüm frekanslarda başarılı çalışan cihazın diğer özellikler şöyle:
a) 54 dB kazançlı çift mikrofon preamplifikatörü
b) çıkış seviyesini gözlemlemek için özel yapım VU-metre
c) ön panelde 45 dB kazançlı yüksek-empedanslı enstrüman girişi
d) Peak göstergesi
e) Pad düğmesi ile mikrofon kazancını 20 dB, enstrümanı 10 dB kısma imkanı
f) 48 Volt Phantom power
g) Düşük distorsiyon, düşük gürültü
h) Tümü ile balanslı çıkış, hem 1/4″ TRS hem XLR çıkışlar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here