Ana sayfa Donanım AOC”den yeni 3D monitör

AOC”den yeni 3D monitör

0

önde gelen LCD monitör üreticilerinden AOC, ürün yelpazesine yeni bir üye daha ekledi

AOC’nin yeni 3D modeli d2357Ph Ssadece 10.6 mm”lik derinliğe ve jilet kadar ince –5.8 mm”lik– çerçeveye sahip, polarizasyon teknolojisiyle donatılmış 3D modeli d2357Ph, tasarımın yeni standartlarını belirliyor.
 
aoc d2357Ph

önde bulunan gümüş renkli bandı, ekranın yalın gövdesini vurguluyor. 58,5 cm (23″) büyüklüğündeki TFT, kendisini pek çok başka modelin monotonluğundan ayırıp farklı bir yerde konumlandırıyor. 2D sinyalini 3D”ye dönüştürebilen LED arka aydınlatmalı ve HDMI 1.4 konnektörlü bu ekran, medya ve eğlence merkezi anlayışını doruğa çıkartıyor.

Polarize gözlüklerin kullanılması ile pasif 3D teknolojisi, etkileyici mekansal derinlik sunuyor. Entegre yazılımın kısa yol tuşu ile etkinleştirilmesi sayesinde fotoğraf gibi 2D olan içerikler 3D”ye dönüştürülebiliyor.

AOC”nin akıllı mühendisliğinin sonucu olarak, d2357Ph modelinin kenarları 5.8mm”lik çarpıcı bir inceliğe sahip. Bu da yan yana iki hatta üç monitör koymak isteyen kullanıcılar için onu ideal bir tercih haline getiriyor, super ince çerçeveler, aralarındaki boşluğu minimize ederek mükemmel ve etkileyici bir eğlence platformu sağlıyor. öte yandan, d2357Ph modeli, bağımsız bir ekran olarak da gerçekten göz alıcı. Koyu renkli çerçeve, gümüş renkli yatay band ve siyah-gümüş renkli ayak ile çarpıcı bir kontrast oluşturuyor. Taban kısmında başka bir akıllı özellik daha var: Ayak ve çerçeve arasındaki köşeli paslanmaz çelik mekanizma çıkarılarak monitor, kolaylıkla dev bir dijital resim çerçevesine dönüştürülebilir.
 

 

 

d2357Ph modeli, geniş 23″ (58.5 cm) paneli ile, ofis uygulamaları ve web sitelerinin yanında fotoğrafları, filmleri ve oyunları da Full-HD çözünürlükte (1920 x 1080 piksel) gösteriyor. Ultra hızlı 2 ms”lik tepki süresi, geniş görüntüleme açıları (170° h/160° v) ve yüksek kontrast oranı (20,000,000:1 DCR ve 1,000:1 tipik) jilet kadar keskin ve net görüntüler sunuyor. Bu sayede, aksiyon dolu film sahneleri bile bulanıklık olmadan görüntülenebiliyor. Ayrıca, göze batmayacak şekilde gizlenmiş iki hoparlör oldukça yüksek ses kalitesi sağlıyor.

d2357Ph modelinde, analog girişin yanı sıra, monitörü aynı anda iki yüksek çözünürlüklü kaynağa bağlamayı mümkün kılan iki adet HDMI 1.4 soketi bulunuyor. üstelik, menüyü kullanarak birinden diğerine geçmek çocuk oyuncağı.

LED arka aydınlatma teknolojisi özellikle enerji tasarrufu sağlıyor. Standart kullanımdaki yaklaşık 35 watt ve stand-by modunda 0.5 watt”ın bile altındaki enerji tüketimiyle, d2357Ph geleneksel LCD”lerden %40 ila %50 oranında daha az enerji harcıyor. Ayrıca, akıllı çalışma modları da kullanıcıyı tasarruf konusunda destekliyor. Civa kullanılmadan üretildiği için bu ekran özellikle çevre dostu. Energy Star ve EPEAT Silver gibi çevresel sertifikalara sahip olması da bunun bir başka kanıtı.

d2357Ph modelinin Nisan 2012″de piyasaya sürülmesi bekleniyor; perakende fiyatı ise henüz belli değil.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here