Ana sayfa Haber Anthem oyununun PC sürümü için yeni gelişmeler var!

Anthem oyununun PC sürümü için yeni gelişmeler var!

0

Yoğun eleştiriler alan Mass Effect: Andromeda sonrasında, BioWare ve EA tarafından ortaklaşa geliştirilen Anthem için bir nevi can simidi denebilir. Duyurusunun yapıldığı E3 2017 sırasında, ilgiyi üzerine çeken ve Mass Effect: Andromeda ile ilgili sıkıntıları adeta unutturan oyun hakkında pek fazla detay açıklanmadı. Oldukça merak uyandıran yeni oyunla ilgilenen oyuncular sayesinde ise oyunla ilgili yeni bilgiler elde ediyoruz. Ayrıca, oyunu bekleyenlerin şüphelerinin yanıtları da geldi. EA Play 2018 sırasında oynanabileceği açıklanan oyunla ilgili bazı merak edilen noktaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Anthem bu şekilde oyuncuların hoşuna gidebilir.

Meraklı takipçilerden gelen soruları yanıtlayan kişi, Anthem oyununun geliştirici ekibinden Brendon Holmes idi. Kendisine yöneltilen ilk soru ise oyunun PC platformunda nasıl bir destek göreceğiydi. Geliştiriciye yöneltilen soru; düzgün bir klavye ve fare desteğiyle birlikte, kötü bir optimizasyonlakarşılaşılacak mı, oyunun PC için çıkacak sürümü kötü bir konsol kopyasından öteye geçecek mi, şeklindeydi. Oyunun zaten PC platformunda geliştirildiğini ifade eden Brendon Holmes, PC sürümünün bir konsol portu olmayacağını söyledi.

Oyunun geliştiricisine yöneltilen bir başka soru ise oyundaki silah geliştirme sistemiyle ilgiliydi. Soruda; silah ve zırhların seviyelerinin kullanıldıkça mı artacağı yoksa içerikler toplayarak, farklı bir silah geliştirme sisteminin mi kullanılacağı soruluyordu. Oyunun geliştiricisi her ikisinden parçalar alınan bir yöntem uyguladıklarını belirtti. Brendon Holmes”a göre; Anthem oyununda, oyuncularınfarklı oynayış tarzlarına göre silahların gelişimi gerçekleşecek, buldukları silahları denemek isteyecekler ve tek bir silaha bağlı kalmayacaklar. Yine de silahlar kullanıldıkça gelişebilecek ve güçlenecek diyen geliştirici bu iki sistemin karışımı hakkında daha fazla detay vermedi.

Bu yorumlar oyunu merakla bekleyen oyuncular için ne kadar tatmin edici olur bilemeyiz ama Anthem, oyunculara farklı bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Geliştirici ekip, silah ve zırh geliştirme sistemini, en uygun şekle çekmek için çaba sarf edecektir. Bakalım, videolarından hayli güzel görünen oyun, çıkışını yaptıktan sonra aynı takdirleri koruyabilecek mi? Yeni gelişmeleri bekliyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here