Ana sayfa Haber Anthem geliştirici ekibi, oyunları hakkında açıklamalarda bulundu!

Anthem geliştirici ekibi, oyunları hakkında açıklamalarda bulundu!

0

E3 2017 sırasında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için duyurulan Anthem, EA ve BioWare iş birliğinde geliştirilen bir video oyunu. Oyun hakkında ne yazık ki çok fazla bilgiye sahip değiliz. Anthem yapıtının Destiny benzeri bir video oyunu olduğunu biliyoruz ama daha fazla şey bilmiyoruz. Aslında oyun hakkında pek bir şey bilmiyor olmamız çok doğal çünkü bu yapıtın çıkış tarihi, 2019 senesinin ilk çeyreği. Yani, şimdiden çok fazla şey bilmemize gerek yok. Buna rağmen oyunun geliştirici ekibi, Reddit üzerinde bazı kullanıcıların sorularını cevaplayarak, oyun hakkında yepyeni şeyler öğrenmemize vesile oldu. Tabii bu yepyeni şeyler, öyle büyük şeyler değil. Ufak tefek şeyler.

Reddit üzerinde oyuncular ile geliştiriciler arasında geçen muhabbete göre, oyuncular, Anthem içerisinde bir unvan sisteminin olmasını istiyor. Hani şu çevrim içi oyunlarda olan, karakterimizin adının tam üstünde yer alan unvanlardan bahsediyoruz. Bu tip bir unvan sistemini oyunda isteyen oyuncular, geliştirici ekipten de olumlu bir yanıt aldı. Bu unvan önerisini gerekli ekibe yönelttiğini belirten Reddit temsilcisi, oyunda halihazırda bulunan bir sisteme bu unvan sisteminin eklenebileceğini belirtti. Aslında bu tip küçük bir özelliği biz de severiz. Böylece oyunda elde ettiğimiz başarılar, herkes tarafından güzel bir şekilde görünebilir.

Unvan haricinde geliştirici ekip, oyuncular sayesinde bir de karakterin giydiği sırt roketine değindi. Oyuncular, bu sırt roketinin hasar aldıkça veya sürekli kullandıkça üzerinde bir değişim olup, olmayacağını merak etti. Yani, karakteriniz hasar aldıkça, o hasar sizin üzerinizde de görünecek. Bu şekilde düşünebilirsiniz. Geliştirici ekip ise bu soruya net bir cevap vermedi. Bunun güzel bir fikir olduğu belirtildi ve kesinlikle düşünecekleri de söylendi ama geliştirici, bu özelliği final oyunda belki kullanabileceklerini,  belki kullanamayacaklarını söyledi. Muhtemelen böyle bir detay, ekstra iş gücü ve performans isteyecektir cihazlardan.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here