Ana sayfa Donanım Antelope Audio’dan AD/DA ve preamp: Rubicon

Antelope Audio’dan AD/DA ve preamp: Rubicon

0

Dünyanın alanındaki en büyük isimlerinden biri olan Antelope Audio, yine beklendiği gibi standartların üzerinde bir oyuncusunu AD/DA & preamp mücadelesinde oyuna soktu

Rubicon adı verilen bu tasarım harikası cihaz, özellikle yüksek çözünürlüklü ses dosyaları ile ilgilenen hi-end tüketiciyi hedefliyor. Rubicon aynı zamanda alışılagelmiş kristal osilatörlerden 100.000 kat daha stabil çalışan bir sistem de içeren ilk DAC olma özelliğine sahip. Bu sisteme Rubidium ismi veriliyor. Rubidium teknolojisini Antelope”un kendi geliştirdiği “64-bit Acoustically Focused Clocking” teknolojisi ile birlikte kullanan Rubicon; ses işleme, transparanlık, stereo imaj ve gerek analog gerek dijital verilerin okunması konusunda rakiplerini ciddi anlamda elimine etmeyi hedefliyor.
 

Tasarım olarak da ArtDeco bir anlayışı takip eden Rubicon”da aynı zamanda bir de pikap (phono) pre-amp”i yer alıyor. Cihaz, 384 kHz”lik DAC (dijitalden analog çevrim) özelliğinin yanısıra AD (analogdan dijitale) çevrimi de ultra yüksek “sample rate” özelliği ile yapmayı başarıyor. Bu açıdan bakıldığında Rubicon, hem Avatar filmlerinin ses tasarımlarının gerçekleştirildiği ses stüdyolarındaki yerini korumayı başaracak; öte yandan da hi-end, plak ve yüksek çözünürlüklü müzik dinleyicisinin beklentilerinin ötesine geçebilecek gibi görünüyor.

Bir iyi haber de ülkemiz müzik insanlarına. Haberini verdiğimiz bu harika cihaz, çok yakında ülkemizde de satışa sunulmaya başlıyor. www.saydamses.com adresinden ulaşabileceğiniz Saydam Audio”nun dinleme odalarında rezervasyon ile Antelope Audio”nun tüm modellerini ve buna ilave olarak Manger hoparlörlerini test edebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here