Ana sayfa Foto Galeri Anouk Wipprecht”in tasarımları olması gerekeni yapıyor

Anouk Wipprecht”in tasarımları olması gerekeni yapıyor

0

Anouk Wipprecht, en başarılı endüstriyel tasarımcılardan bir tanesi. Wolkswagen için tasarladığı elbise konseptleri, Intel için tasarladığı elbise konseptleri. Audi için tasarladığı elbise konseptleri, gözümüze “aşırı” veya çok “endüstriyel” gelse de aslında bu tasarımlar tam da olması gerektiği gibi. Günümüz popüler teknoloji firmaları tasarımı sadece görüntü için, itibarı için kullanırken aslında tasarımın tam olarak vazifesi bu değil. Bunu en iyi yapan popüler firmalardan bir tanesi ise, Apple. Apple, bütün cihazlarında yazılımın gücü kadar tasarımın da gücünü kullanarak cihazlarının çalışmasını sağlıyor. Yani Apple cihazlarınızdan memnunsanız bu kesinlikle altyapısında saklı olan yazılımdan ötürü değil, Apple’ın tasarım anlayışının verdiği meyveleridir.

Anouk Wipprecht’in tasarımları sadece bir “görünüş” değil, aynı zamanda bir etkileşimdir. İnteraktif olarak adlandırabileceğimiz bu tasarımlar, genellikle kadın vücudunun tasarımlara etkisini ve iki unsurun da zerafete, inceliğe etkisini yansıtıyor. Eğer Anouk’un tasarımlarını incelerseniz genellikle teknoloji işlenir, teknolojinin tasarım gücünü kadının zerafetinden alıyor, ortaya bu fevkaledenin fevkinde olan endüstriyel tasarımlar ortaya çıkıyor.

Tasarımın sadece PC ortamında gerçekleşmediği, zerafetin ele alınırken kadın vücudundan, hareketlilik isteniyorsa teknolojiden ve interaktivite isteniyorsa da otomobil tasarımcılığından beslendiğini, Anouk Wipprecht kanıtlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here