Ana sayfa Donanım ‘Anker PowerPort Atom’ serisi boyunu aşan güçle geliyor

‘Anker PowerPort Atom’ serisi boyunu aşan güçle geliyor

0

Ucuz ve dayanıklı USB kabloları ve adaptörleriyle yıllardır dikkat çeken Anker, yeni gerçekleştirdiği etkinliğinde sektöre farklılık getirebilecek bir yola girdi. PowerPort Atom PD 1 adaptörünü tanıtan firma, Apple’ın iPhone modelleriyle verdiği adaptör boyutuna 27 Watt USB-C PD şarj aletini sığdırdı.

anker powerport atom

Atom serisi şarj aletlerinde kullanılan Galyum Nitrit (GaN) sayesinde verimliliği artırdıklarını açıklayan Anker, boyutu da bu sayede küçültebildiklerini belirtti. Firma Atom serisi şarj aletlerinin toplam üç üründen oluşacağını da açıkladı. Bu ürünler sırasıyla:

  • Atom PD1, 1 USB-C Portu, 27 Watt
  • Atom PD2, 2 USB-C Portu, 60 Watt
  • Atom PD 4, 2 USB-C, 2 USB-A Portu, 100 Watt

şeklinde.

Anker’ın bu küçük şarj aletleri sayesinde pil ömrü kısalan cihazlarımız için her gün yanımızda taşıdığımız elektroniklere hızlı ve kolayca güç sağlayabileceğiz.

anker powerport atom

27W güç sunan en küçük Atom şarj aleti bile tüm akıllı telefonlara yeterli gücü en yüksek hızda sağlayabilmenin yanında daha yüksek güç isteyen Nintendo Switch, 12 inç MacBook gibi cihazları da tam hızda şarj edebilecektir. Yüksek güç isteyen büyük laptoplar ise şarj edilebilecek fakat hız düşük olacaktır.

Kasım ayının sonunda satışa sunulması beklenen Anker PowerPort PD 1, 30 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.


Aracı: Chaim Gartenberg / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here