Ana sayfa Haber Android yerine Andromeda mı geliyor?

Android yerine Andromeda mı geliyor?

0

Android”in patronu Hiroshi Lockheimer”in attığı tweet 4 Ekim”de Andromeda”nın duyurulacağına dair dedikoduları arttırdı. Lockheimer tweetinde Android”in 8 yıl önceki başlangıç tarihine işaret ederek 4 Ekim etkinliğine dikkat çekiyor.  

Chrome işletim sistemi kullanan ikisi bir arada  ve  Nexus tabletin duyurulacağı da gelen haberler arasında. Evet doğru duydunuz, tarihe karıştığını düşündüğümüz Nexus ismi belli ki Google tabletlerde yaşamaya devam edecek.

Peki ama nedir bu Andromeda? Aslında Microsoft ve Apple’dan yıllardır yapmaya çalıştığı mobilde ve bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemini bir araya getirmeyi amaçlıyor Google. Andromeda, Android ve Chrome işletim sisteminin bir araya geldiği bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak. Bu işletim sistemini özellikleri ve ne kadar Android’den ne kadar Chrome’dan oluşacağını ise 4 Ekim’de göreceğiz. Hatırlarsanız daha önce Nexus 9’a ait olduğu söylenen kaynak kodlarında ilk defa Andromeda ismine rastlamıştık.

Google”ın  etkinlikleri şimdiye kadar hiç bu kadar beklenti yaratmamıştı. Etkinliğe bir hafta kala ardı ardına gelen haberler Android kullanıcılarını ve tabii ki bizleri de heyecanlandırıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here