Android yerine Andromeda mı geliyor?

Google Android ve Chrome işletim sistemini bir araya getirmeyi planlıyor

Android’in patronu Hiroshi Lockheimer’in attığı tweet 4 Ekim’de Andromeda’nın duyurulacağına dair dedikoduları arttırdı. Lockheimer tweetinde Android’in 8 yıl önceki başlangıç tarihine işaret ederek 4 Ekim etkinliğine dikkat çekiyor.  

Chrome işletim sistemi kullanan ikisi bir arada  ve  Nexus tabletin duyurulacağı da gelen haberler arasında. Evet doğru duydunuz, tarihe karıştığını düşündüğümüz Nexus ismi belli ki Google tabletlerde yaşamaya devam edecek.

Peki ama nedir bu Andromeda? Aslında Microsoft ve Apple'dan yıllardır yapmaya çalıştığı mobilde ve bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemini bir araya getirmeyi amaçlıyor Google. Andromeda, Android ve Chrome işletim sisteminin bir araya geldiği bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak. Bu işletim sistemini özellikleri ve ne kadar Android'den ne kadar Chrome'dan oluşacağını ise 4 Ekim'de göreceğiz. Hatırlarsanız daha önce Nexus 9'a ait olduğu söylenen kaynak kodlarında ilk defa Andromeda ismine rastlamıştık.

Google’ın  etkinlikleri şimdiye kadar hiç bu kadar beklenti yaratmamıştı. Etkinliğe bir hafta kala ardı ardına gelen haberler Android kullanıcılarını ve tabii ki bizleri de heyecanlandırıyor.

 
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam