Ana sayfa Haber Android P her Bluetooth cihazının ses seviyesini hatırlayacak

Android P her Bluetooth cihazının ses seviyesini hatırlayacak

0

Yepyeni özellikler ve tazelenmiş bir arayüzle geleceği kesinleşen Android P, sonbahar aylarında Google’ın yeni akıllı telefonuyla birlikte bir terslik olmazsa tanıtılacak. Yeni sürüm, görünüm olarak tazelenmiş bir Android olarak karşımıza gelecek fakat işlevsel taraftan da eksiklik bırakılmayacak.

XDA-Developers tarafından saptanmış yeni özelliğe göre Google Android P’nin AOSP sürümlerinde bir çeşit hatırlama koduna yer veriyor. Bu kod, telefonun daha önce kullanılmış cihazların ses seviyelerin kaydetmesini ve her bağlanışlarında o seviyeden devam etmesini sağlıyor. Kodun derlemesinin tamamlanması, firmanın yakın zamanda bunu tüketiciye sunulacak sürüme ekleyeceği anlamına geliyor.

Kısaca bir örnekle açıklayacak olursak; aracınıza Bluetooth ile bağlanıp yüksek bir seviyede müzik dinliyorsunuz fakat gürültüden çevreyi rahatsız etmemek için kulaklık jakı olmayan telefonunuza bir Bluetooth kulaklık takıyorsunuz. Kulaklık şimdiki Android sürümlerinde arabanızla aynı ses seviyesinde açılacak ve muhtemelen kulaklarınıza ziyafet çektirmeyecek. Android P ile kulaklığınız daha önce dinlediğiniz ses seviyesinde müzik oynatmaya devam edecek ve kulaklarınız sağlığını koruyacak.

Android P’nin birinci geliştirici sürümünde şimdilik var olmayan özellik, Google’ın açık kaynak sürümlerinde (AOSP) bulunuyor ve yükleyen herkes dilediği gibi kullanabilir. Eğer bir ROM geliştiricisiyseniz en yeni sürümü kullanan bir ROM ortaya çıkarmanız da gayet olası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here