Ana sayfa Haber Android P” de iPhone X”un çentiğine özendi

Android P” de iPhone X”un çentiğine özendi

0

Google’ın en sonki Android versiyonunu kullanıcılara ulaştırmak için yapması gereken daha çok iş var. Kullanıcıların sadece yüzde 1.1’i Oreo güncellemesine sahip. Söylenenlere göre Google Android P üzerinde oldukça yoğun çalışmalar yürütüyor. 

Bloomberg’in haberine göre Android P’nin ana hedeflerinden biri, mevcut iPhone kullanıcılarının Google’ın platformuna geçiş yapmalarını sağlamak üzere yazılım görüntüsü üzerinde bazı geliştirmeler yapılıyor. Daha canlı bir tasarım, Android telefonların bu yıl ön plana çıkmasını sağlayabilir. özellikle de Apple’ın iOS 12’nin performans ve güvenilirliğini sağlama konusuna odaklanması nedeniyle tasarım alanında yapacağı yeniliği gelecek yıla kadar rafa kaldırdığına dair haberleri göz önünde bulunduracak olursak. 

Aynı zamanda daraltılmış ekran kenarlığı tasarım tipi günbegün popülerlik kazandığı içindir ki Essential Phone ve iPhone X tasarımında yer alan, telefon ekranının üst bölümünde yer alan telefon çıkıntısının da daha iyi entegre edilmesine yönelik bazı çalışmalar yürütüyor Google. Bildiğiniz üzere Essential Phone ve iPhone X modellerinde telefon ekranının üst bölümünde kamera için çıkıntı alan bulunuyor. Android P ile ilgili söylentilerden bir diğeri, ZTE Axon M’de olduğu gibi çoklu ekran özelliği ve katlanabilir ekranlar bulunduran Android cihazları için daha iyi destek sağlanması da çalışmalar arasında yer alıyor. 

Google’ın Asistan aracını Android’e daha geniş kapsamlı olarak gömme gibi bir çalışması da söz konusu. Yine habere göre üçüncü taraf geliştiricilerin Asistan’ı kendi uygulamalarına entegre etmelerine izin verilmesi de planlar arasında yer alıyor. Asistan aynı zamanda ana ekranda yer alan Google arama çubuğuna da eklenebilir. Tabii bu kararlar henüz düşünce aşamasında.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here