Ana sayfa Haber Android Oreo güncellemesinden sonra hiçbir Sony Xperia”da “Gece Modu” kalmayacak!

Android Oreo güncellemesinden sonra hiçbir Sony Xperia”da “Gece Modu” kalmayacak!

0

Sony Xperia XA1 Ultra

Sony Xperia XA1 serisi akıllı telefonlar “İyi Geceler Aksiyonları” adı altında bir dizi özellikle birlikte geliyor. Bu özellikler arasında yer alan mavi ışık filtresi, geceleri göz yorgunluğunu azaltmak ve kullanıcıların uyku döngülerine verilen zararı minimize etmek için kullanılıyor. Güzel bir özellik olmasına karşın firmanın Twitter üzerinden bir kullanıcıya gönderdiği mesajda açıkça belirtildiği üzere yeni Android sürümü Oreo’ya güncellenen modellerin hiçbirinde bu özellik bulunmayacak.

İlk çıktığında sadece XA1 serisi akıllı telefonlarda bulunan özellik, mesajlara göre yakın zamanda diğer modellere de eklenmeyecek. Eklenmeyi bırakın, Oreo güncellemesinden sonra bu özellik malesef kaldırılacak. Yine mesaja göre, Sony yeni işletim sistemine sahip olan modellerinde aynı özelliğin kullanılabilmesi için üçüncü parti uygulamalara yönlendirme yapıyor. Mesajın geri kalanında ise bu üçüncü parti uygulamaların performanslarının ve cihaza etkilerinin Sony’nin sorumluluğunda olmadığı belirtiliyor.

ülkemizde de son derece popüler şekilde kullanılan firmanın XA serisi telefonlarının, özellikle Ultra varyantlarının büyük ekranları geceleri kullanımı zorlaştırıyordu ancak bu mavi ekran filtresi sayesinde gözler üzerindeki yük bir miktar azaltılmış oluyordu. özelliğin ayarlardan kaldırılmasının ardından kaç kullanıcı Play Store’dan benzer fonksiyona sahip bir uygulama indirip kurar bilemiyoruz ancak buradaki Twilight uygulaması ile kolayca gece filtresini kontrol edebilir ve konum iyileştirmesiyle birlikte zamanlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here