Ana sayfa Haber Android Oreo 8.1 geliştirici ön izlemesi yayınlandı

Android Oreo 8.1 geliştirici ön izlemesi yayınlandı

0

Google, Android Oreo”nun son geliştirici ön izlemesini yayınladı. 8.1 Aralık ayında çıkacak fakat Android Beta Program kullanıcıları platformu şimdiden test edebiliyorlar. Aynı zamanda sistem görüntüleri yüklenip, kurulabiliyor. Beta Program bu güncellemeleri otomatik olarak yapıyor ama geliştirici ön izlemesi sadece Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL”e uyumlu.

Android Oreo”un yeni özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yeni versiyon bu özelliklerin üzerine bina ediliyor. Uygulamaların sadece saniyede bir kez bildirim sesi uyarısı yapmalarına izin veren bir değişiklik de test ediliyor. Fakat daha da önemlisi, Android Oreo logosu artık tam bir kurabiye görüntüsünde.

Güncellemenin kalan bölümü kullanıcıların pek ilgisini çekmeyebilir. Fakat 8.1″in çip üzerinde bulunan gizli “Pixel Visual Core” sistemini aktive edeceği düşünülüyor. Görüntü işlemcisi yeni çıkan Pixel modellerine yüklenmiş olmakla birlikte, şimdilik işlev görmüyorlar. Google, görüntü işlemini daha sorunsuz hale getirmek için önümüzdeki aylarda bu fonksiyonun devreye sokulacağını söylüyor. Aynı zamanda HDR+”yi de üçüncü taraf geliştiriciler için mümkün hale getirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here