Ana sayfa Haber Android Nougat 7.0 güncellemesini alacak olan Huawei akıllı telefonlar

Android Nougat 7.0 güncellemesini alacak olan Huawei akıllı telefonlar

0

Son 3 yılda akıllı telefon sektöründe gerçekten iyi bir yere sahip olan Huawei, nihayet yeni güncelleme yol haritasını açıkladı. Açıklamaya göre Huawei, 2017’nin ilk çeyreği itibariyle tepe seviye modellerine güncellemeleri tamamlayacak ve ardından varyasyonlara güncellemeyi yayımlayacaklar. Google’ın resmi verilerine göre Android 7.0 Nougat sürümü şu sıralarda sadece 0.3’lük bir yüzdeyle çalışıyor. Haliyle Google 2017’nin ilk çeyrek raporlarını daha yükseklere çekebilmesi için üreticilere güncellemenin bir an önce bitirilmesi konusunda görüş bildiriyor.

Geçtiğimiz aylarda Huawei’nin duyurduğu Mate 9 serisi, haritaya göre Android 7.0 Nougat güncellemesini ilk alacak olan akıllı telefon modeli. Aslında henüz duyurulan bir modelin hemen güncelleme alacak olması pek sık rastlanan bir durum değil. 

Buna ek olarak Huawei’ye göre Mate 8 ve Huawei P9 modeller de hemen arkasından Android 7.0 Nougat güncellemesi için sırada. 

Mate 8
P9
P9 Plus
P9 lite
Nova
Nova Plus

Son olarak Google’ın Android Nougat’ın yeni sürümünün test aşamasını bitirmek üzere. Android 7.1.1 sürümü çok yakında Nexus’lardan ve Pixel’lerden başlatılarak güncellenecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here