Ana sayfa Haber Android-Microsoft içerik ortaklığı?

Android-Microsoft içerik ortaklığı?

0

Microsoft ile Android arasında oluşabilecek “Windows’ta Android uygulamaları içeriği” yeni bir haber olarak ele alınmasa da, yıllardır farklı başlıklarla bu haberler geliyor. Bugün, yeniden bunun gibi haberlerin gelmesi, Microsoft-Android içerik ortaklığı ile ilgili tartışmaların ve görüşmelerin devam ettiğinin bir göstergesi. Mağazasında önceden fazlasıyla “çöp uygulama” bulunduran Microsoft, yaz döneminde binlerce uygulamayı temizleyerek kullanıcılarına rahat bir nefes aldırmıştı.

Bu konuyla beraber, Android-Windows içerik ortaklığı dönem dönem popüler hale gelse de, bu durum gerçekleşmedi. iOS ve Android’e kıyaslandığında, Windows mağaza oldukça sönük kaldı ve özellikle tablet cihazlarda Microsoft, bunun cezasını satışlarda çekmeye başladı. Surface Pro ile ilgili planları olan bir firmanın, mağaza konusunda diğer firmalara nazaran daha geride kalması kabul edilemez. 

 

Böylece, Windows mağazası ekibinin, Android ekibiyle masaya oturma ihtimali daha da güçlendi.  Windows mağaza ekibi, Google Play Store’a değil fakat Android uygulamalara yönelik el yazılımlar geliştirebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here