Ana sayfa Mobil Android Mesajlar yeni güncellemeyle karanlık mod ve fazlasına sahip oldu

Android Mesajlar yeni güncellemeyle karanlık mod ve fazlasına sahip oldu

0

Bundan beş yıl öncesinde bir akıllı telefon tutkununu muhtemelen en çok heyecanlandıran şey, cihazın ekranındaki jelatini çıkarırken duyulan sesti. Bugünlerde sürekli aynı tip cihazların piyasaya sunulmasıyla birlikte heyecan getiren durumlar da değişti. Günümzde belki bu duruma en iyi örnek, uygulamalara bir bir eklenen karanlık mod, ya da diğer adıyla gece modu. Google’ın SMS mesajlaşma ve gelecekte çok daha fazlasını sunacak olan Android Mesajlar uygulaması, bu özelliğe v3.5 güncellemesiyle sahip oldu.

İlgili Haber: Mesajlar ile artık bilgisayardan SMS gönderme devri başladı!

Karanlık mod, tam da tahmin ettiğiniz üzere uygulamanın beyaz arkaplan üzerine siyah yazı halini alıp tersine çeviriyor. Siyah arkaplanlar AMOLED ekranlı akıllı telefonlarda pil tasarrufu sağlamanın yanında gözleri de koruması sebebiyle bu sıralar son derece popüler. Bu arkaplanları kullanıcılar o kadar çok seviyor ki Samsung yeni amiral gemisi Galaxy Note 9’un arkaplan görsellerini tamamen buna dayanarak tasarladı.

Google’ın mesajlaşma uygulamasını zaten kullanıyorsanız Google Play Store’a giderek güncellemenin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ulaşmadıysa da biraz sabırlı olup beklemelisiniz. Güncelleme parça parça dünyanın her yerine ulaştırılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here