Ana sayfa Mobil Android Mesajlar uygulamasına otomatik yanıtlar geliyor

Android Mesajlar uygulamasına otomatik yanıtlar geliyor

0

Bu yılın ilk aylarında Smart Reply, yani Akıllı Yanıtlar özelliğini test etmeye ve Gmail’e entegre etmeye başlayan Google, aynı özelliği yeterince geliştirdiğine karar vererek Mesajlar uygulamasına da aktardı. Google’ın sunduğu operatör hizmeti Google Fi dahilindeki birkaç akıllı telefonun kullanıcılarında görünen özellik, karşıdan gelen mesaja göre üç farklı yanıt tavsiye ediyor. 

Görsel: PhoneArena

Bu üç yanıttan birini tercih ettiğinizde hiçbir zahmete girmeden tek dokunmayla cevap verdiğiniz konuşmanız vaktinizi çalmaktan çıkıp hayatınızı yaşamanıza daha fazla imkan sağlıyor. Otomatik yanıtlar size uygun değilse de tabiki kendiniz bir cevap yazabilirsiniz. Google, aynı özelliği Gmail’de kullanmış olsa da anlık mesajlaşma olarak ilk kez başarısız olan Allo’da test edilmişti. Allo, ilk zamanlarında Google Assistant ile birlikte çalışan bir mesajlaşma uygulaması olarak gelecek vaat etmiş olsa da maalesef başarısız oldu. 

Şuan için birkaç Google telefonunda (Nexus modelleri, Pixel’ler, vb.) Google Fi operatörüyle ortaya çıkan bu özellik şüphesiz test aşamasında. Bu testler tamamlandıktan sonra yeni özellik muhtemelen herkesin kullanımına sunulacaktır. 


Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here