Görsel: Google

Android’in SMS uygulaması Mesajlar, kullanıcılar tarafından uzun zamandır istenen özelliğe sonunda kavuştu. Uygulama artık tam olarak web üzerinden, yani bilgisayarlardan, kullanılabiliyor.

Görsel: Google

“Bugün ve önümüzdeki hafta içerisinde web için Mesajlar’ı yayınlamaya başlıyoruz. Kullanıcılarımız tarafından en çok istenen özelliklerden biri olan bilgisayardan mesaj gönderip alma, sonunda gerçekleşiyor.” şeklinde açıklama yapan Google, sistemi yayına alacağını açıkça belirtmiş oldu.

Kullanıcılar tarafından en çok istenen özellik sonunda Android Mesajlar’a eklendi

Web arayüzüne ulaşmak için kullanıcıların yapması gereken şey çok basit. Mobil uygulamayı açarak “Web için mesajlar” seçeneğini işaretlemeleriyle birlikte aktive olan sistem, bilgisayarınızda ortaya çıkan QR kodunu taratmanıza imkan sağlıyor. Bu tarama işlemini WhatsApp’ın da kullandığını biliyoruz ve Google da benzer bir yolda ilerliyor. Google’ın açıklamasına göre web versiyonu sticker, emoji ve fotoğraflar göndermenize imkan sağlayacak.

Hedef iMessage karşısına güçlü bir rakip çıkarmak

Web versiyonuyla sınırlı kalmayan Google, Mesajlar uygulamasına bir dizi yeni özellik daha ekledi. Bu özelliklerin arasında link önizlemeleri, akıllı yanıtlar ve GIF arama yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here