Ana sayfa Haber Android Marshmallow alacak Sony Xperia”lara detaylı bakış

Android Marshmallow alacak Sony Xperia”lara detaylı bakış

0

Sony, Xperia modelleri için Android Marshmalllow yol haritasını bu ayın başlarında açııklamıştı fakat bu Xperia’ların nasıl ve ne şekilde Android Marshmallow güncellemesini alacağını belirtmemişti. Ek olarak listeye eklenebilecek bazı modeller de bekleniyordu. Bu günlerde Sony Xperia’ların Android Marshmallow güncelleme yol haritası daha da belirgin olmaya başladı.

Son gelişmelere göre; Sony Xperia Z5, Sony Xperia Z5 Compact, Sony Xperia Z5 Premium, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact modelleri ilk dalgada Android Marshmallow güncellemesini alacaklar. Aslında geliştirmelerdeki ilerlemelere bakılırsa Xperia Z3 ailesi Xperia Z5 ailesine nazaran Android Marshmallow güncellemesi çalışmalarında daha başarılı olarak öne çıktı. Aslında Xperia’ların Android Marshmallow güncellemesiyle ilgili küçük bir bilgi kirliliği var; Xperia Z5‘lerin test aşamasında Android Marshmallow ile de geliştirilip-geliştirilmediği henüz açığa kavuşturulmadığı için Xperia Z5’lerin Android Marshmallow’a tepkisi henüz belirgin değil. Konuyla ilgili tek bilinen konu, Xperia Z5’lerde de Android Marshmallow’un test edildiği konusu. “Kesin” tanımlama getirecek olursak Xperia Z5 ve Xperia Z3 ailesinin aynı anda güncellemeyi alacak olma ihtimali daha yüksek.

Sony Xperia Z2 Android Marshmallow güncellemesi, Xperia Z3 ve Xperia Z5 Android Marshmallow güncellemelerinden daha geç bir zamanda gelebilir. Yaklaşık 1 haftalık bir sarkma ile Xperia Z2’lerin güncelleneceği konuşuluyor.  

Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5 ailesi, Xperia Z2 ailesi Android Marshmallow güncellemelerini tahminlere göre nisan ayı itibariyle almaya başlayacaklar.

Sony Xperia M5 ve Xperia C5 Ultra modelleri, son gelişmelere göre aynı anda Android Marshmallow güncellemeleri yayımlanacak fakat bu modellerin son durumu belirsizliğini koruyor. 

Xperia C4 ve Xperia M4 Aqua modelleri Android Marshmallow güncellemelerini 2016’nın eylül aylarında alması planlanıyor duyumlara göre. Sony, Xperia C4 ve Xperia M4 Android Marshmallow güncellemelerini daha önce raporlandırılmıştı ve raporlara göre bu modellerin güncellemelerinin biraz zaman alabileceği yönündeydi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here