Ana sayfa İnternet Android Market 400 bini aştı

Android Market 400 bini aştı

0

Android Market”teki aktif uygulama sayısı, Distimo”nun analizlerine göre, 400 bini geride bıraktı

 

Apple”ın 200 bin uygulama barajını geride bırakması 22 ay alırken, Android”de bu süre 31 aya çıkmıştı. Ancak 200 bin barajı geçildikten sonra Android Market”in büyüme hızı da artış gösterdi. Arama devinin 200 bin barajını geçtikten sonra 300 bine ulaşması sadece dört ay aldı, aynı şekilde 400 bine ulaşması dört ay gibi bir zamanda gerçekleşti. Apple”da ise bu süreler sırasıyla sekiz ve yedi aydı.
 

Google”ın geçtiğimiz ekim ayında 500 bin kadar uygulama başvurusunun geldiğini açıkladığı söylenmişti, ancak Android Market”te sadece 315 bin uygulamanın varolduğu rapor ediliyordu. Herhalde zararlı, telif hakkı ihlâli yaptığı düşünülen uygulamalar çıkarıldıkça toplam sayıya düşülmüştü.
 

Android Market”te uygulama sayısı artıyor olsa da, Android kullanıcıları uygulama için para ödeme konusunda isteksiz. Bu da yukarıda belirttiğimiz gibi toplam uygulama sayısının üçte ikisinin ücretsiz uygulamalardan oluşmasına yol açıyor. Halbuki Google”ın Android kullanıcılarını paralı uygulama satın alma konusunda teşvik etmek, onların sisteme kredi kartı bilgilerini girmesini sağlamak gibi çalışmaları bulunuyor. örneğin, geçtiğimiz ay düzenlenen “10 milyar” kampanyasında belirli uygulamalar sadece 10 sente satılmıştı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here