Ana sayfa Haber Android M 6″nın bilinmeyen özellikleri

Android M 6″nın bilinmeyen özellikleri

0

Android M 6, şu dakikalarda Google I/O geliştirici konferansında tanıtılıyor. Diğer teknoloji portallarında “RAM, stabilite ve şarj iyileştirmeleri” gibi klişeler konuşuluyorken aslında Android 6 M‘nin daha az bilinen özellikleri de var. Android M, temelinde yüksek çözünürlüklerin aktarımına, akıllı telefonların ekranlarına daha özgür ve daha geniş çapta kontrol sağlıyor. Android‘in ve diğer işletim sistemlerinde geçerli olan sağa-sola veya aşağı yukarı olan dokunmatik ekran işlevleri artık 360 derece olarak ve gerçek materyallerin hareketlerinden baz alınan animasyonlarıyla gerçekleşecek. Akıllı telefon ekranının bildirimine göz atmak için yukarıdan aşağı hamle yapmak yerine, yukarıdan kenarlara doğru hamleler yapılıp, her seferinde de animasyonlarda değişiklik olacak. Kısaca Android 6 M, akıllı telefonlardaki kullanım alanını genişletecek.

Pil konusundaki iyileştirmeler, mobil veri konusundaki iyileştirmeler, videolar, çevrim içi müzikler çerçevesinde iyileşmeye gidiyor. Minimum 1080p standart olarak belirlenen videolar, fotoğraflar aynı zamanda yüksek veri isteyen müzikler de minimum derecede veri ve pil harcayacak. Bunun dışında elbette standartı 1 gün şarjı giden bir cihazın aynı kullanımda yarım güne inmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Android M, kasım ayına doğru geliştiricilere açılıp, yakın dönemde Huawei ve LG’den beklenen modellerle piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here