Ana sayfa Haber Android Lollipop 5.0″ın ilginç stratejisi

Android Lollipop 5.0″ın ilginç stratejisi

0

Ağustos ayında, Google’ın son mobil işletim sistemi Android 5.0 ile ilgili bazı güvenlik açıkları ve hatalar bulunduğu için sürümün bir süre daha gecikeceğini yazmıştık. Google problemlerin çoğunu çözebildi ancak konu “güvenlik açığı” olduğu için firma bunun üstünde durmakta fayda görüyor. Bu gelişmelerin ardından Android Lollipop 5.0‘ın yayımlanması ile ilgili farklı bir strateji ortaya çıktı. Google, son sürümünü “indirme” olarak değil daha farklı bir yöntemle kullanıcılara Android 5.0‘ı sunmayı planlıyor. Yaz aylarından itibaren, Google Play mağazası, Google Chrome ve en son olarak Gmail mobil sürümleri Android 5.0‘ın görünümüne kavuşarak kullanıcılara işletim sistemi ile ilgili kısmen bir sunum yapılması yönünde karar alındı. Google’ın bu stratejisi elbette devam edecek ve Android 5.0 bu şekilde uygulamalar ile kullanıcılara sunulacak.

İlk aşamada uygulamalarınız ve mobil oyunlarınız Material Design tasarımına ve Android 5.0 tasarımına kavuşacak. Candy Crush’tan Whatsapp‘a ve  en tanınmamış oyuna kadar her platform sırasıyla Android 5.0 arayüzüne kavuşacak ve bunun ardından Google, cihazın telefon rehberi arayüzü, menü arayüzü vsıre sistemin ikonları sırayla Android Lollipop 5.0 tasarımına geçecek ve en sonunda kullanıcılar Android 5.0’ı kullanmaya başlayacak. 

Google, tasarım olarak sistemini değiştirdikten sonra yavaş yavaş altyapı teknolojilerini mobil cihazlarımıza işlemeye başlayacak.  Sebebi ise, halen üzerinde durulan güvenlik konuları. Bu ciddi çalışmalar ve Android için geliştirilen güvenlik çipi, yeni nesil Android işletim sistemini elbette en güvenilir teknoloji haline getirecek. Cihazlar, yavaş yavaş mart ayından itibaren altyapı desteği almaya başlayarak zaten tasarım olarak değişen Android‘lerimiz, sistem olarak da destek görmeye başlayacak. Bize gelen haberlere göre, 22 Temmuz 2015 tarihinde tam anlamıyla hazır Android 5.0‘ı kullanmaya başlayacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here