Ana sayfa Haber Android”lere yazılım güncellemesi kapıda!

Android”lere yazılım güncellemesi kapıda!

0

Google, IFA 2014 fuarında tanıtılan akıllı saatlerden sonra Android Wear ve Android platformlarına getirilecek yazılım güncellemesinin çalışmalarına hız kazandırdı. Daha önce, sadece Android Wear güncellemesi olarak basına yansıyan güncelleme, bir paket halinde getirilecek ve söz konusu güncelleme hem Android‘e hem de Android Wear cihazlara gelecek. öncelikle, firmaların tanıttığı cihazların ardından Google, Bluetooth sinyallerini güçlendirecek bir yazılım güncellemesini Android‘e kavuşturacak. Bu güncellemenin boyutu aşağı yukarı 4GB tutacak. 

Google‘ın başka bir hedefi ise, Android Wear güncellemesi çerçevesinde GPS desteği sağlamayı planlıyor. Söz konusu özelliği akıllı telefon aracılığı ile zaten mevcut durumda kullanan kullanıcılar, GPS kullanımı için Android akıllı telefonunu yanında taşımasına gerek kalmayacak. 

 

Söz konusu Android Wear ve Android güncellemesi ile birlikte akıllı saatler ve akıllı telefonlar arasında iletişim gücü de artacak. Böylece, kullanıcılar artık akıllı saatlerin fitness özelliklerini, akıllı telefonlarını yanında taşımadan daha rahat kullanabilecekler. Söz konusu güncellemenin, Android 4.4 KitKat sürümüne gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here