Ana sayfa Donanım Android L”nin tarihleri 15 Ekim ve 1 Kasım

Android L”nin tarihleri 15 Ekim ve 1 Kasım

0

Kasım ayından itibaren Google‘ın yeni Nexus cihazlarını tanıtacağını daha önce hem dedikodular hem de firmadan gelen açıklamaların ışığında okurlarımıza aktarmıştık.  Google‘ın nihayet sonbahar takvimi şekillendi, ilk olarak HTC tarafından üretilecek olan Nexus 9 ve daha sonra da Nexus X, Nexus 6 ile birlikte Android L sürümüne de kavuşacağız.  Android geliştiricileri tarafından test aşamasında olan Android L, 15 Ekim tarihinde son noktası konulacak ve 1 Kasım tarihinde de kullanıcılara sunulacak gibi görünüyor. 

Takvim yaprakları 15 Ekim tarihini gösterdiğinde, geliştiricilerin Android L‘yi tamamlamasıyla birlikte HTC‘nin üreteceği Nexus 9‘u tanıdıktan sonra 1 Kasım tarihinde de hem yeni Nexus akıllı telefon hakkında bilgi sahibi olacağız hem de, kuvvetli duyumlara göre de Android L artık kullanıcılar ile buluşacak.

 

Android L‘nin 1 Kasım tarihinde kullanıcılar ile buluşması demek, elbette Android L‘nin bütün marifetleriyle sunulacağı anlamına geliyor. Google‘ın Audi ile birlikte geliştirdiği Android Auto‘nun ve Google’ın Android L ile güçlerini birleştireceği nesnelerin interneti platformu da 2015 yılının sonlarında kullanıcılara sunulacak. 

Ağustos ayında Google, Android L’nin “Material Design” arayüzünde yeniliklere gitmişti. Klavye, bildirim ekranı, renk ilistrasyonları hakkında tanıtılmasına oranla daha farklılıklar gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here