Ana sayfa Haber Android L arayüz iyileştirmesi alacak

Android L arayüz iyileştirmesi alacak

0

Android geliştiricilerinin bildirimleri doğrultusunda, Android L‘nin yeni arayüzü detaylı olarak incelendiğinde geliştiriciler açısından yetersiz bulundu. Geliştiriciler, Android L ile ilgili yeni bir aşamaya geçti ve Google‘a verdiği rapor sonucunda Android L‘nin arayüzünde -radikal değişiklikler beklenmese de- farklılıklar getirilmesi konusunda karar alındı. 

Karar, Motorola’nın Moto X akıllı telefonunda Android L güncellemesini alması konusunda duyuru yapıldıktan sonra verildi. Android L, henüz çok geçmeden geliştirici için beta versiyonunu yayınlaması ile beraber, akıllı telefon üreticileri cihazlarını Android L avantajlarından faydalanabilmek amacıyla sistem olarak da geliştirme kararı aldı. Son olarak bu konuda Moto X de Android L güncellemesini alacağı duyurulmuşken, Motorola Qualcomm‘dan işlemci çipi için iyileştirmeler istiyor. 

Akıllı telefon üreticilerinin çalışmalarına kayıtsız kalmak istemeyen Google, Android L‘nin geçiş animasyonlarında, renk seçimlerinde ve Volta Project gibi uygulamalarında da değişikliğe gidilecek.

 

 

Google, Android L için geniş çaplı bir takvim yayınlamayı planlıyor. Takvimde, hangi cihazların ne zaman güncelleme alacağı belirtilecek. Ek olarak firma eylül ayında yeni Nexus cihazı ile birlikte Android L‘nin yeni sürümü ile ilgili bir tanıtım yapabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here