Ana sayfa Mobil Android için Twitter Yeni Navigasyon Çubuğuyla Güncellendi

Android için Twitter Yeni Navigasyon Çubuğuyla Güncellendi

0

Twitter tarafından bugün yapılan açıklamada da belirtildiği üzere sosyal medya platformunun Android uygulaması güncellendi. Yeni güncellemeyle eklenen alt navigasyon çubuğu, tweetler arasında gezinirken farklı sayfalara atlamayı kolaylaştırıyor.

Bugünden itibaren dağıtılmaya başlanan güncelleme şimdilik herkesin telefonuna ulaşmış durumda değil. Güncellemenin tüm cihazlara gelmesi biraz zaman alacak.

Google’ın tasarım anlayışında değişiklikler yaparak kenar çubuğu yerine alt navigasyon çubuğuna geçiş yapması, çoğu uygulamanın da bu yola girmesine sebep oldu. Uygulamalar yeni nesil akıllı telefonların uzun ama ince ekranlarını daha verimli kullanabilmek için bu alt çubuklara önem veriyorlar. Bu alt navigasyon çubukları, her zaman kullanıcının önünde olarak önemli yerlere kolay ulaşım sağlıyor. Twitter’ın yeni güncellemesiyle eklenen benzer çubuk; ana ekran, arama, bildirimler ve direkt mesajlara kolay ulaşım sağlıyor. Bu navigasyon öğesi ilk izlenimlerimize göre sadece Twitter’ın ana akışında gezindiğinizde görünür durumda.

Güncelleme, her zaman olanın aksine bir uygulama indirmesi yöntemiyle değil, Twitter’ın sunucu tarafında hamle yapmasıyla gerçekleşiyor. Bu sebeple Play Store üzerinden bir güncelleme söz konusu olmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here