Ana sayfa Mobil Android için Microsoft Edge tarayıcı artık reklam engelleyiciyle geliyor

Android için Microsoft Edge tarayıcı artık reklam engelleyiciyle geliyor

0

Microsoft Edge tarayıcısının son zamanlarda mobil işletim sistemlerine yönelik bastırılmasına yeni özelliklerle destek veriliyor. Özellikler arasına en son ekleneni de reklam engelleyici oldu. Şuan için beta sürümünde kullanılabilen özellik, uygulamanın ayarları içerisinden kolayca aktive edilerek ekstra bir indirmeye ihtiyaç duymuyor.

Rakiplerine kıyasla Microsoft Edge’in alması gereken çok yol var.

Adblock Plus firmasıyla anlaşmaya giden Microsoft, özelliği bu anlaşma sayeslnde tarayıcısı Edge içerisine entegre edebildi. Mobil tarayıcılarda bir süredir sıkıntı haline gelen reklam engelleyiciler arasında Şubat ayında Google’ın kendi çözümü katılmıştı fakat bu engelleme konusunda pek agresif davranmadığından kullanıcıların beğenisini kazanamadı.

Google Play Store’da rekor kırarak 5 milyon indirmenin üzerine çıkmayı başaran Edge, rakiplerine göre hala geride. Firefox 100 milyon indirmelerde gezerken Chrome 1 milyar üzerinde yer alıyor. Microsoft Edge, ilk olarak Kasım ayında indirmeye açılmıştı ve firma yakın zamanda tarayıcıyı Android tablet uyumlu hale getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here