Ana sayfa Haber Android için Gmail artık gizli moda sahip

Android için Gmail artık gizli moda sahip

1

Android işletim sisteminde Gmail kullananlar yeni bir güncellemeyle daha fazla gizliliğe sahip oldu. Gizli mod olarak tanımlanan özellik, yazıları ve ekleri olabilecek en üst seviye güvenlikle karşı tarafa ulaştırdığını iddia ediyor.

İlgili Haber: Gmail ve G Suite’deki Yeni Özellikler

Gizli modun özelliklerini kısaca inceleyecek olursak öncelikle zaman aşımından başlayabiliriz. Anlaşılacağı üzere mesajları süreleri dolduğunda yok eden bu özellik ayrıca göndericinin istediğinde direkt olarak erişimi kaldırabilmesine de imkan sağlıyor. Gizli mod ile gönderilen bir mesaj, tahmin edildiği üzere alıcı tarafından iletilemeyecek, kopyalanamayacak, yazdırılamayacak ya da indirilemeyecek.

Bu özellikler tabiki sıradan Joe için geçerli. Mesajlarınızı gerçekten kaydetmek isteyen birisi bunu farklı yollarla başaracaktır. Gizli modu kullanmak için Android uygulamasında yeni bir e-posta oluştururken sağ alt taraftan gizli modu açmanız gerekiyor.

Mesajlara zaman aşımı eklemenin dışında erişim için parola isteme seçeneği de kullanıcıya sunuluyor. Google hesabı olmayan alıcılar için ise telefonlarına gönderilecek bir SMS ile doğrulama yapılıyor.

Sunucu tarafında gerçekleştirilecek bir güncelleme olan gizli mod, henüz size ulaşmadıysa birkaç gün beklemenizde fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here