Ana sayfa Yazılım Android için Evernote Food 2.0 çıktı!

Android için Evernote Food 2.0 çıktı!

0

Evernote bugün Android için Evernote Food 2.0 güncellemesini duyurdu

Aylardır bu uygulamayı Android kullanıcıları için mükemmelleştirmek amacıyla Evernote ekibi çok çalışıyor ve Evernote kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılamayı hedefliyorlar. Bu uygulamanın sevdiğiniz yemekleri keşfetmeniz, toplamanız ve hatırlamanız için size gereken tek rehber olmasını sağlayan özellikleri şu şekilde:

Ev yemeklerinden özel Tasarım Mutfaklara: Yemek Severler için Vazgeçilmez bir Uygulama
Evernote gibi Evernote Food da sadece hayatınızı düzenlemenize yardım eden bir araç olarak değil, ilham vermek ve yol boyunca kilometre taşlarını yakalamanız için vazgeçilmez bir rehber olarak tasarlanmıştır. Evernote Food tümü sürekli gelişen yemek hayatınızın tarihini oluşturan dört bölüme ayrılmıştır (Tarifleri Keşfedin, Yemek Kitabım, Restoranlar ve Yemeklerim). Yeni tarifleri keşfetmekten kendi dijital yemek kitabınızı oluşturmaya, günlük tutmaya ya da uzak yerlere seyahat planlamaya kadar Evernote Food size yemek tutkunuzu takip etmenizi ve kaydetmenizi sağlayacak araçlar sunuyor.
 


Tarifleri Keşfedin: Binlerce Tarifi Arayın ve Gözden Geçirin

Şunu hayal edin: muhteşem bir bahar sabahında pazardasınız. Mevsim meyveleri ve sebzeleri etrafınızı sarmış, hepsi de ilham verici ve büyüleyici. Hangilerini seçeceksiniz? Evernote Food”un Tarifleri Keşfedin bölümü yanınızda. İster dışarıda, ister evde dinleniyor olun, en sevdiğiniz yemek bloglarındaki ve sitelerindeki binlerce tarifi görmek, aramak ve kaydetmek için sadece telefonunuzdan ya da tabletinizden uygulamayı açın. İlginizi çeken herhangi bir tarife dokunun. Beğendiğiniz bir şey olduğunda Yemek Kitabım bölümüne eklemek için sağ üstteki fil simgesine dokunun.

Yemek Kitabım: Güzel, Dijital Tarif Koleksiyonunuz
Yemek yapmayı seviyorsanız tarif toplamak dağınık bir süreç olabilir. Görünüşte birbiriyle uyuşmayan çeşitli kaynaklardan sürekli yemek tarifleri bulursunuz: çevrimiçi, basılı ve en sevilen şekliyle de annenizin ya da büyükannenizin tarif kutusundaki kartlar. Bir sisteminiz yoksa seçenekleriniz arasında gezinmek ve tarifi seçip yemeği planlamak çok zordur. İşte bu noktada Evernote ve Evernote Food yemek yapma hayatınızı çok daha kolaylaştırıyor ve zamanla sizi daha iyi bir aşçı haline getiriyor.

 

 

Yemek Tarifi Toplamak Kolaylaştı
Evernote”u yemek tariflerini kaydetmek için kullanıyorsanız muhtemelen farklı biçimlerde tariflere sahipsinizdir: taradıklarınız ya da fotoğrafını çektikleriniz, elinizle bir not içerisine yazdıklarınız ve masaüstü Web Clipper kullanarak kırptıklarınız. Evernote Food tüm bunları yemek tarifleri olarak algılar ve otomatik olarak dijital yemek kitabınıza ekler. Sadece uygulamadaki Yemek Kitabım”a dokunun ve Evernote Food ve Evernote”a kaydettiğiniz tüm yemek tariflerini bulmak için kaydırın. Bir yemek tarifine dokunduğunuzda yemek yapmak için artık hazırsınız.
 

Yemek Yapma Rehberiniz
Evernote”un büyük bir yararı da tüm cihazlarınızdaki notlarınızı otomatik olarak senkronize etmesidir. Bu da, özel bir yemek için tariflerinizi Android tabletinizi kullanarak ekliyorsanız artık telefonunuzla markete gidip tarifin malzeme listesini kullanarak alışveriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Eve döndüğünüzde yemeği pişirirken tarifi takip etmek için tabletinizi kullanabilir, fotoğraf çekebilir ve uygulamanın üzerine notlar alabilirsiniz.

Restoranlar
İstek Listesi Oluşturun Yemek Kitabım gibi Restoranlar özelliği de denemek istediğiniz restoranları düzenli bir listede toplamanızı sağlar ve bir dahaki gidişinizi size bildirir. Yeni bir yeri denemek veya gelecek seyahatiniz için yemek güzergahınızı planlamak istediğinizde Evernote Food en son restoran istek listenizi oluşturmanızı ve yemek yemek istediğinizde masa ayırtmanızı sağlar.

Bir Sonraki Yemek Maceranızı Planlayın
Yeni restoranları keşfetmek için uygulamayı kullanmak çok kolaydır. Sadece ekranın üst tarafındaki arama alanına dokunun ve aramanızı isme ya da mutfağa göre yazın. Uygulama otomatik olarak bulunduğunuz konuma yakın yerleri arar. Başka bir yerde arama yapmak için konum alanına tıklayın ve dünyadaki herhangi bir şehrin adını girin. Saniyeler içerisinde o aramaya ve konuma ait restoranların bir listesi ve haritası canınızın çektiği yemekleri gözden geçirmeniz için çeşitli mutfakların renkli simgeleriyle önünüze gelir. Harita görünümünde gösterilen konumları görmek için ekranın sağ üstündeki haritaya dokunun ve bu görüntüye dönmek için liste simgesine dokunun.
 

Son Görüntülenenler: Kullanışlı bir Referans
Son Görüntülenenler Android”e özel özelliklerden bir tanesi. Bu özellik görüntülediğiniz bölümün yanında ekrana gelir ve keşfettiğiniz yemek tariflerine ve tasarladığınız yemeklere sürekli bir referans noktası oluşturur.

Sevdiğiniz Yemekleri Keşfedin, Toplayın ve Hatırlayın
Android için yeni Evernote Food hakkında ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyoruz. Deneyin ve bize izlenimlerinizi anlatın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here