Ana sayfa İnternet Android için deprem bilgi sistemi uygulaması

Android için deprem bilgi sistemi uygulaması

0
Benzer birçok deprem uygulaması var ancak onların bilimsel değeri ve bir faydası yok. Bu programın önemi, Rasathanedeki ana bilgisayara bağlı olarak çalışıyor olması. Küçük ve orta büyüklükteki depremlerde toplanan bilgiler ileride büyük bir deprem olduğunda hasar raporlarını çıkartmak ve kurtarma ekiplerini vs. doğru yönlendirmek için kullanılacak.

 

Bu uygulamanın amacı, Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek, Türkiye”nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşma imkânı sağlamak. Uygulama aynı zamanda bir deprem olduğunda bunu hisseden ve uygulamayı cep telefonu veya tabletlerine kurmuş olan kullanıcılara depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüne iletme imkânı sunuyor. Bu sayede herhangi bir deprem olduğunda o depremin nerede nasıl hissedildiği ve depremin verdiği hasarın konumunun tespiti mümkün olacak.
 

önemli not: Deprem Bilgi Sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için mobil cihazınızın konum bulma servisi açık olmalı ve uygulamaya konum bulma yetkisinin verilmiş olması gerekli.
https://play.google.com/store/apps/details?id=deprembilgisistemi.v21
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here