Ana sayfa Haber Android için Cortana Windows 10 ile birlikte geliyor

Android için Cortana Windows 10 ile birlikte geliyor

0

Android için Cortana, bu haftasonu itibariyle resmi olarak ortaya çıktı ve “Cortana for Android” isimiyle Windows 10′un yayımlandığı gün olan 29-30 Temmuz itibariyle indirilmeye açılacak. Sürüm için şu sıralarda beta versiyonundan değil tam sürümünden bahsedildiği için direkt olarak Windows 10‘un yayımlanacağı gün Play Store‘dan resmi olarak Android cihazlara indirilecek.Siri gibi Türkçe desteği olmamasına rağmen, Windows Phone’un en merakla bekleneni olan Cortana, Windows Phone’lar kadar kapsamlı çalışıp, aynı zamanda Android’lere gelecek olan Microsoft Edge tarayıcısıyla da uyumlu çalışacak, zaten Microsoft Edge, Cortana ile birlikte her cihazda uyumlu ve entegre çalışıyor.

Görseller de ilk olarak ZDnet isimli bir siteden yayımlandı, geçen hafta kendisini beta olarak gösteriyordu, bu hafta itibariyle Cortana for Android, tam sürüm olarak hazır halinde. 

Cortana for Android‘in aynı zamanda boyut olarak 30 MB’lık veriden daha fazlasını barındırdığı da söyleniyor. Bu bilgilere ek olarak Cortana for Android’in bütün gelişimi, geliştiriciliği Microsoft’un Insider programı çerçevesinde yapılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here