Ana sayfa Haber Android için Cortana hazıra bir adım daha yaklaştı

Android için Cortana hazıra bir adım daha yaklaştı

0

Windows 10 Mobile için titizlikle hazırlanmaya devam eden Cortana, bir taraftan da Android için geiştirilmeye devam ediyor. Ağustos ayında Microsoft, Android için bir beta sürümü yayımlamıştı fakat eksik bir beta sürümüydü. Genellikle arka planda çalışabilen ancak ses komutlarına reaksiyon veremeyen Cortana yazılımı kısmen de olsa OK, Google özelliği ile çelişmeye başladı. Şu sıralar çalışmakta olan Windows 10 Mobile cihazlarında yeni nesil Cortana seslere reaksiyon verebiliyor ancak Cortana for Android’in daha fazla yol alması gerektiği de açıkça belli.

Şimdiye kadar yaşanan en büyük problem, Cortana kişilerin sesine reaksiyon-tepki vermesine yönelik tasarlansa da, cihaz kilit durumunda olsa veya olmasa da hiçbir şekilde kullanıcıya reaksiyon vermedi, sadece elle çalıştırmayla Cortana kullanılıyor.  

Microsoft, Android için Cortana’ya küçük bir güncelleme yayımladı yaklaşık 2 saat önce ve bu güncellemeyle birlikte sürümün yapı nunarası değişti, arayüzünde kısmen bir değişiklik var ve ek olarak dün aldığı güncellemeyle birlikte kişilerin seslerine yanıt-reaksiyon vermeye başladı. Mesela LG G3 kullanıyorsunuz, ortada “home tuşu”na uzun bastığınızda Google arayüzü açılır. Bu güncellemenin ardından, eğer Google arayüzünü kapatırsanız otomatik olarak Cortana cevap vermeye başlayacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here