Ana sayfa Haber Android için Chrome, yeni video oynatıcısına sahip oldu!

Android için Chrome, yeni video oynatıcısına sahip oldu!

0

Chrome tarayıcısının yeni video oynatıcısı

çoğunlukla video oynatmak için YouTube uygulamasını kullansak da bazen Chrome üzerinden girdiğimiz sayfalara entegre edilmiş videolar karşımıza çıkar. Bu videoları izlemek genellikle YouTube oynatıcısına kıyasla çok daha zordur ve kullanışsızdır. Bunu düzeltmek isteyen Chrome, video oynatıcısını görsel olarak yeniliyor ve fonksiyonlar ekliyor.

Chrome’un Android için olan Dev ve Canary versiyonlarında aktive olan yeni video oynatıcısı, daha önce hiç bir Chrome sürümünde olmayan özellikler taşıyor. En çok dikkat çekeni olan görsel düzenleme, kontrolleri beyaz yarı-saydam bir gradyanın üzerine yerleştiriyor ve kontroller ayrı bir bar üzerinde olmak yerine bu sefer kendiliğinden gizlenecek biçimde videonun üzerinde yer alıyor.

Kontrol butonlarında bir ekleme ya da çıkarma söz konusu olmamasına rağmen asıl yenilik oynatıcının ana ekranında yer alıyor. Bir kaç ay önce ilk olarak YouTube’a eklenen çift dokunmayla ileri geri sarma özelliğine sahip olan oynatıcı, Chrome’da video izlemeyi çok daha kolay hale getirecek. 

Dev ve Canary versiyonlarında bile kendiliğinden aktif olmayan yeni oynatıcıyı kullanmak için aşağıdaki satırı kopyalayıp adres çubuğunuza yapıştırmalı ve enter demeniz yeterli. Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra yeni oynatıcıyı kullanabilirsiniz.

chrome://flags#enable-modern-media-controls

 

Uygulama linkleri: Chrome DevChrome Canary

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here