Ana sayfa Mobil Android için Chrome çevrimdışı haber okuma özelliği kazandı

Android için Chrome çevrimdışı haber okuma özelliği kazandı

1

Google Android için Chrome tarayıcısına son derece kullanışlı yeni bir özellik ekledi. Yeni özellik sayesinde artık tarayıcı akıllı telefonunuz internete bağlıyken haber makalelerini indirerek daha sonra okumanıza imkan sağlıyor. İnternete erişimin kesintili olduğu ya da mobil veri ücretlerinin fiyatlarının yüksek olduğu zamanlarda bu özellik oldukça işlevsel olacaktır.

Android için Chrome ile çevrimdışı haber okuma metro yolculuklarını sıkıcı olmaktan çıkaracak

Bir blog gönderisiyle yeni özelliği açıklayan Google şu şekilde bir özetleme yapıyor:

Akıllı telefonunuz limitsiz ve ücretsiz bir WiFi ağına bağlandığında Chrome otomatik olarak bölgenizdeki en popüler haberleri indirecek. Eğer Chrome’da oturum açtıysanız tarama geçmişinize göre sizin için özel olarak seçilmiş haberler indirilecek. Bu haberleri daha sonra internetiniz olmadan da dilediğiniz gibi okuyabileceksiniz.

Google blog gönderisinin geri kalanında özelliğin Sonraki Milyar Kullanıcı (NBU) bölgelerine hitap ettiğini ve 100 farklı ülkede kullanıma sunulduğunu belirtti. Bu ülkeler arasında internete erişimin pahalı olduğu Hindistan, Nijerya, Endonezya ve Brezilya da yer alıyor. Güncellenmiş Chrome’u indirmek için buradan Google Play Store’a ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here