Ana sayfa Haber Android için Android Auto günccellemesi

Android için Android Auto günccellemesi

0

Google, 2 yıl önceki Google I(O konferansında Android Lollipop sürümüyle birlikte Android Auto projesini tanıtmıştı. Projeye göre, Android kullanıcıları telefonlarını otomobilleriyle eşleştirebilecekler, hem telefon sürüş esnasında kazaya-belaya yol açmayacak bir şekilde otomobil ile kontrol edebilecek hem de Android uygulamaları anlaşmalı otomobil modellerinde çalışacak. Genelde Google Maps uygulaması ve diğer harita uygulamaları bu proje çerçevesinde sıkça kullanıldı. Şimdi, geçen 2 yılın ardından Google’ın otomobil ortaklarının sayısı 50’ye çıktı. İlk anlaşma Audi ve Hyundai ile gerçekleşmişti sonucunda şimdi hemen hemen her otomobil markası Android Auto’yu destekler nitelikte.

Google, henüz yeni bir güncelleme yayımladı. Patch ve ya güvenlik güncellemesi değil, Android’lerin yeni bir arayüz almasını ve yeni özellikler almasını sağlayan bir güncelleme. Android Lollipop ve sonrası sürümlerde otomobil modelleri rahatlıkla Android Auto’yu destekleyebilecek, yol üzerinde kullanmak istediğiniz uygulamalar daha sade haliyle otomobilin paneli aracılığı ile kullanılabilecek.

Elbette Bluetooth bağlantısını kullanan bir özellik, Android Auto. Güncelleme indirilecek, cihaz tekrar başlatılacak ve Android Auto Bluetooth aktif hale getirildiğinde otomatik olarak açılacak. 

Google’ın bir blog yazısıyla duyurduğu güncellemeyi aşağıdaki kaynak linkinden okuyabilirsiniz.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here