Ana sayfa İnternet Android Honeycomb”da neler değişecek?

Android Honeycomb”da neler değişecek?

0

Android 3.0 Honeycomb ne tür yeniliklerle gelecek?

Google, kendi geliştirdiği mobil işletim sistemi Android’in yeni versiyonunda önemli değişikliklere imza atmaya hazırlanıyor. Android 3.0 olarak geliştirilen mobil işletim sisteminin kod adı ise uzun süre önce Honeycomb olarak duyurulmuştu.

 

YouTube’da bulunan Android kanalı üzerinden dün açıklama yapan Android yetkilileri, Honeycomb kod adlı yeni versiyonu ile ilgili olarak “Android için dönüm noktası olacak” diyor. Donanım hızlandırmalarının yanı sıra yeni birçok widget desteği de Honeycomb’da kullanıcıların hizmetine sunulacak. Ayrıca kullanım kolaylığı bakımından da diğer Android versiyonlarından üstün olacak. Multitasking destekli araç çubuğu ile birden fazla uygulama arasında gezinmeyi kolaylaştıracaklarını söyleyen yetkililer, ana ekran üzerinden de tüm uygulamalara erişebilmeyi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğimizi de belirtti.
Android 3.0 ayrıca yeni bir iletim uyarı sistemiyle gelecek. Sağ alt köşede belirecek bir çeşit pop-up ile Honeycomb, internet veya mobil şebeke üzerinden gelecek iletileri kullanıcıya iletecek. öte yandan 3 boyutlu grafik desteği de hayli geliştirilmiş olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here