Ana sayfa Haber Android for Work ve detayları

Android for Work ve detayları

0

 

 

Google, Android for Work olayını 2014 yazında gerçekleştirilen Google I/O geliştirici konferansında, Android Lollipop 5.0 ile tanıtmıştı. Android Auto ile peşisıra tanıtılan bu yeni sistem, iş çözümleriyle birlikte Android cihazları iş ortamlarına daha uygun getiriyor. Sadece uygulama yelpazeleri veya yenilikleri değil, aynı zamanda uygulamalara getirilen yeni nesil kriptolama sistemleriyle de Android for Work, iş dünyası için oluşturuldu. 

Yeni olması sadece Lollipop 5.0′da kullanılacağı anlamına gelmiyor. KitKat, Ice Cream Sandwich gibi kalorili sürümlerde de kullanılan Android for Work yazılımları da geliştirildi. Güvenli e-postalar, takvim, kişiler, belgeler, tarayıcı ve iş uygulamalarına erişim sağlayan bu sistem, iş profilleri uygulamalarıyla ortaklaştırılarak yönetilecek. Bu çerçevede bir de Android Play for Work geliştirildi. İşletmelere, sistem üzerinde çalışan uygulamalarını güvenli şekilde kurup yönetmesine izin veren bu sistem, uygulama dağıtım sürecini kolaylaştıracak.

Anlaşıldığı kadarıyla, Android for Work sadece kendi içine kapanık bir sistem olarak değil Android Auto, Android Wear, Android One gibi sistemlerle iş birliği içerisinde çalışacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here