Ana sayfa Haber Android for Work servisi 19 bin firmayla gelişiyor

Android for Work servisi 19 bin firmayla gelişiyor

0

Google, iş uygulamaları için geliştirdiği Android for Work servisini bugün itibariyle 19 bin firmanın geliştirdiğini, kullandığını ve test ettiğini duyurdu. Apple’ın IBM ile ilişkileri doğrultusunda ortaya çıkan iş uygulamalarının ardından Google da kendi iş servisini geliştirerek sektörel uygulama rekabetine ortak oldu. 2014 yılından bu yana duyurulmasıyla öncelikle Android 4.4 KitKat işletim sistemli cihazlarla geliştirilen Android for Work, Android Marshmallow’un duyurulmasıyla ayrı bir yöne doğru kaymaya başladı. Rapora göre, Android for Work servisini kullanan firmaların genellikle IT departmanları. Başlangıç için fena bir rakam sayılmaz.

19 bin firmanın bazılarının da Android for Work için uygulama geliştirdiği de duyuruldu. Ancak hangi firmanın ve kaç tanesinin Android for Work’e uygulama geliştirildiği belirtilmedi. Yavaş ve sindire sindire ilerleyen bu süreç, Android Marshmallow’un yüzde 22’ye dayanmasıyla biraz daha ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Android for Work’ün 2014 bahar döneminde ortaya çıktıktan sonra Microsoft da arkasına Intel’i alarak, ayrıca ekibe Dell’i de katarak iş bazlı Windows 10 gelişimine başlamıştı. Windows 10 Enterprise ile birlikte şu sıralar gündemde 3 farklı iş uygulaması geliştiricisi bulunuyor.

Aslında belli olmasa da, sektörel kullanımda en güven verici üretici olan BlackBerry‘nin Priv isimli Android akıllı telefonunun bu Android for Work servisinin bir parçası olduğu söylenebilir.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here