Ana sayfa Foto Galeri Android”de Chrome için 6 ipucu

Android”de Chrome için 6 ipucu

0

Chrome hızından dolayı bilgisayarlarımızın vazgeçilmezi olduğu gibi, Android cihazlarımızın da vazgeçilmezi. Peki Chrome’u daha da hızlandırabileceğinizi hatta ve hatta internetiniz yokken Chrome’da oyun bile oynayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Hem Chrome deneyiminizi hızlandıracak hem de sizi eğlendirecek 6 ipucu ile karşınızdayız.

 

1- Sekmeler arası hızlı geçiş

Chrome’da birkaç sekme ile boğuşuyorsanız ve geçiş yapmayı kolaylaştırmak istiyorsanız, adres çubuğundan tutup sağa veya sola çekmeniz yeterli. Bu şekilde sekmelere tek tek bakmanıza gerek kalmadan hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

 

2- Tek bir hareketle menü seçeneklerine ulaş

Eğer yorgunsanız veya tamamen tembellikten parmağınızı bile kaldırmak istemiyorsanız, Chrome menü tuşuna basık tutarsanız menü açılacaktır ve parmağınızı istediğiniz menü öğesi üzerindeyken kaldırmanız istediğiniz ayara kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

3- Chrome ile veri kullanımını azaltın

Menü üzerinden Settings yani ayarları seçtikten sonra ekranı aşağı kaydırdığınızda Data Saver yani veri tasarrufunu göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunup On yani açık durumuna getirmeniz Chrome’un veri kullanımını azaltacaktır.

 

4- İnternetiniz yokken dinozorlar alemini ziyaret edin

Daha önceki haberimizden de hatırlayacağınız gibi internetiniz olmadığında Chrome üzerindeki dinozor oyununu oynayabilirsiniz.

 

5- Favori sitelerinizi telefonunuzun ana ekranına kaydedin

Chrome menüsü üzerinden ulaşabileceğiniz Add to homescreen yani ana ekrana ekle seçeneği ile telefonunuzun ana ekranında çabuk ulaşmak istediğiniz siteleri tutabilirsiniz.

 

6- Chrome için daha fazla RAM ayırın

Chrome’a varsayılan olarak 64 MB RAM kullanmaktadır. Bunu arttırmak için Chrome adres çubuğuna chrome://flags yazın. Ardından açılan sayfada “Maximum tiles for interest area” seçeneğini bulun ve Default olarak seçili olan RAM miktarı yerine istediğiniz RAM miktarını çekin. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here