Ana sayfa Donanım Android cihazlarının batarya sorunu bitti!

Android cihazlarının batarya sorunu bitti!

0

Android telefonunuz var; ama şarjı çabuk bitiyor. Birkaç yöntemle bataryanızın ve şarjınızın kullanım süresini artık uzatabilirsiniz. Android 4.4 Kit Kat“ın varsayılan sürümünü kullanan telefonlarda bulunmasa da, HTC One, Samsung Galaxy S5 gibi telefonlarda dâhili pil tasarrufu modunu kullanabilirsiniz.

 

 

Android kullanıcılarının batarya sorunu çözüldü

 

 

 

Menü isimleri, üreticiden üreticiye değişebilmekle beraber, bazı cihazlarda; Ayarlar > Pil ayarları > Kuvvet yolunu takip ederek Kuvvet Tasarrufu modunu etkinleştirebilirsiniz.

 

Hangi uygulamaların daha çok fazla kaynak tükettiğini görmek için Uygulama Kullanımı Listesi”ne göz atmanızda fayda var. Android“inizin pilinin çabuk tükenmesine sebep olan bir başka etken, bağlantı işlevleridir.

 

 

Android kullanıcılarının batarya sorunu çözüldü

 

 

 

örneğin GPS, değişik uygulamalara konum bilginizi arz etmek için çalışırken pilinizi de tüketir. Android 4.4“te, konum modu ekranı, konum bilgilerinizin hangi doğrulukta belirleneceğini seçmenize izin verir. Buradan konum işlevini devre dışı bırakmanız da mümkün.

 

Wi-Fi bağlantısının yer aldığı yerlerde 3G yerine Wi-Fi“yi seçmeniz, pilden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

 

 

Android kullanıcılarının batarya sorunu çözüldü

 

 

 

Şayet herkese açık ağlar emniyetli olmayacağından, banka işlemleri ve alışveriş gibi hassas işlemler yapmamaya, mümkün mertebe dikkat edin. Mobil ağdan otomatik olarak Wi-Fi ağlarına geçmenizi mümkün kılan Trigger gibi bir işlev, işinizi kolaylaştıracaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here