Ana sayfa Yazılım Android cep telefonlarına Eset koruması

Android cep telefonlarına Eset koruması

0

Android işletim sistemli akıllı telefonlara yönelik  ESET Mobile Security for Android”in final sürümü çıktı

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların satışı, tüm akıllı telefon satışlarının yüzde 52,5″ine ulaştı. Proaktif tehdit korumasının lideri olan ESET, bu telefonlara yönelik beta çalışmalarını tamamlayarak, “ESET Mobile Security for Android” ürününü piyasaya sundu. Akıllı telefonları hedef alan tehditlere karşı benzersiz veri güvenliği sağlayan ürün, davranış tabanlı algılama, antispam, uzaktan kilitleme ve silme ya da hırsızlığa karşı güvenlik gibi özelliklerle öne çıkıyor.

Mobil ürünlere yönelik siber saldırılara karşı daha önce Symbian ve Windows Mobile işletim sistemlerini devreye sokan ESET, artık Android sistemlere yönelik saldırılar için de kapsamlı güvenlik sunuyor. ABD merkezli araştırma kuruluşu Gartner”in son verilerine göre, akıllı telefon satışları 2010 yılının üçüncü çeyreğine göre yüzde 42 oranında arttı. 2011 yılının üçüncü çeyreğinde 115 milyon telefon satıldı. Gartner”ın yayınladığı araştırmada, “Akıllı telefon satışları, dünya çapındaki tüm mobil cihaz satışlarının yüzde 26″sıdır. 2011 yılının üçüncü çeyreğinde, Android işletim sistemine sahip cihazların satışları, tüm akıllı telefon satışlarının yüzde 52,5″ini oluşturmaktadır, ki bu da 2010 yılının üçüncü çeyreğinde elde ettiği pazar payının iki katından fazladır” ifadeleri kullanılıyor.

En iyi deniyim en iyi koruma ile olur
ESET Satış Şefi ve Pazarlama Sorumlusu Ignacio Sbampato konu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “ESET Mobile Security, 2011 yılının üçüncü çeyreğinde satılan akıllı telefonların yüzde 70″inde ödüllü koruma sağlıyor. Akıllı telefon kullanıcıları için iyi deneyim ancak en iyi koruma ile elde edilir. Android sistemlere yönelik ESET Mobile Security ürünü, bu popüler platformun kullanıcılarına, davranış tabanlı algılama, antispam, uzaktan kilitleme ve silme, hırsızlığa karşı güvenlik, GPS lokalizasyonu gibi geniş güvenlik imkânları sunuyor. “

 

 

ESET Mobile Security for Android: 11 Temel özelliği ve Faydaları
• Benzersiz Davranış Tabanlı Algılama : Telefonda gerçekleşen tüm şüpheli aktivitelere karşı kullanıcıyı uyarır. Tüm uygulamalar, dosyalar, klasörler ve SD bellek kartları sürekli gelişmekte olan tehditlere karşı taranır.

• SMS/MMS Antispam : Kullanıcıların, siyah veya beyaz liste ile güvenilir kişileri tanımlamasını, ya da sadece bilinmeyen numaralardan gelen mesajların engellenmesini sağlar. Ek güvenlik katmanı sayesinde de kimliği bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları engeller.


• çağrı Kabulü :
Her iki yönde (gelen ve giden çağrılar) istenmeyen çağrıları engeller. Bu araç, çocuklarının faturalarını kontrol altında tutmak isteyen ebeveynler için de bire birdir.


• Dâhili Görev Yöneticisi ile Güvenlik Takibi :
Pil ömrü, kullanılmayan disk alanı, çalışan işlemler, Bluetooth gibi telefonun tüm önemli özellikleri ile ilgili bilgi sağlar.


• Yeni Ara Yüz :
özellikle Android için tasarlanmış grafikler ve düzen.


• Hırsızlığa Karşı Güvenlik :
Kaybolma veya çalınma gibi durumlarda, kullanıcıların telefonlarında sakladıkları verileri koruyabilmek için birden fazla güvenlik katmanı sağlar.


• GPS Lokalizasyonu :
Kayıp ya da çalınan telefonlar uzaktan tespit edilebilir.
 

• Uzaktan Kilitleme : Telefona izinsiz girişleri engellemek amacı ile uzaktan kilitlenebilir.

• Uzaktan Sil : Kişiler, mesajlar, bellek kartı dâhil tüm veriler uzaktan silinebilir.

• Kaldırma Koruması : ESET Mobile Security”nin izinsiz kaldırılması engellenir.

• Güvenilir Arkadaş : Telefona başka bir SIM kart takıldığında, güvendiğiniz bir kişiye uyarı mesajı gönderilir. Ayrıca bu kişi, unuttuğunuz şifrenizi de sıfırlama yetkisine sahiptir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here