Ana sayfa Haber Android Auto deneyimi araç içine Wi-Fi üzerinden yansıtılacak

Android Auto deneyimi araç içine Wi-Fi üzerinden yansıtılacak

0

Google’ın çok uzun zaman önce açıkladığı ‘Android Oto Kablosuz (Android Auto Wireless)’ işlevi nihayet 2018 yılı CES fuarında gösterime sunulmuştu. Söz konusu işlev henüz piyasaya sürülmeden Android Auto uygulamasını hazırlamaya başladı Google.

Google’ın araç içi deneyiminin kullanılabilmesi için kablolu, kablosuz ya da doğrudan telefon ekranında da olsa uygulamanın telefona yüklenmiş olması gerekiyor. Google şimdi 3.0 versiyonunda Android Auto Wireless için bu özelliği getiriyor.

Android Auto Wireless, akıllı telefon ile ana ünite arasında oluşturulan doğrudan bir Wi-Fi bağlantısı ile mümkün olabiliyor. Android Police adlı web sitesinin uygulama üzerinde yaptığı bir incelemeye göre Google, Wi-Fi yansıtma için destek ekliyor. 

Bu işlevsellikle birlikte Google’ın uygulaması Android Auto deneyimini kablolara ihtiyaç bırakmadan Wi-Fi üzerinden telefondan tüm araca yansıtmış olacak. Tabii bu işlevsellik henüz hayata aktarılmadığı için, söz konusu çalışma da henüz oldukça erken bir aşamada.

özellikle bu işlevi destekleyecek bir donanım henüz bulunmadığı için Google’ın bu özelliği hayata geçirmesi biraz zaman alabilir ama yine de bu konuda bir çalışma yürütülüyor olduğunu öğrenmek, güzel.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here