Ana sayfa Haber Android 9.0 sürümünde OLED ekranlar için karanlık mod gelebilir

Android 9.0 sürümünde OLED ekranlar için karanlık mod gelebilir

33
0

OLED ekrana sahip akıllı telefonların siyah pikselleri aydınlatmaması ve buna bağlı olarak pil tasarrufu yapması sebebiyle kullanıcılar tarafından Androd sürümlerinde en çok yer alması istenen özelliklerden bir tanesi gece modu ya da karanlık mod olmuştur. Bunun gibi isteklerin tartışıldığı bir Google forumunda bu içerik “çözüldü” olarak işaretlendi ve özelliğin gelecek Android sürümlerinden birinde ortaya çıkarılacağı açıklandı.

Kasım ayından bu yana merakla ve hevesle bir Google forumunu takip eden Android kullanıcıları, bu sistem üzerinden OLED ekranlarına uygun karanlık bir modun pil ömürlerini nasıl uzatacağını tartışmaya devam etmekteydiler. Bu konu, geçen gün bir Google çalışanı tarafından kapatıldı ve açıklama olarak sadece özelliğin mühendislik ekibi tarafından eklendiği ve gelecek bir Android sürümünde kullanıma sunulacağı belirtildi.

özelliğin ne zaman ve hangi Android versiyonuyla birlikte sunulacağı belli olmamaklar birlikte Google’ın benzer bir özelliği 6.0, yani Marshmallow’dan bu yana değerlendirdiğini biliyoruz. önümüzdeki Sonbahar’da tanıtılacak olan Android P sürümünde var olma ihtimali bulunan bu özellik, günümüz akıllı telefonlarının gittikçe AMOLED ekran kullanımına yönelmesini de dikkate aldığımızda son derece mantıklı bir hamle olacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here