Ana sayfa Haber Android 8.1″in yeni özelliği, pili sömüren uygulamaları gösteriyor

Android 8.1″in yeni özelliği, pili sömüren uygulamaları gösteriyor

0

Android Oreo 8.1 beta, pil ayarları ekran görüntüsü

Android dünyasının en büyük baş ağrısı yaratan sorunu, wakelock yani uyku kilitleri, basit anlamda cihazınızdan sürekli bilgi isteyerek uykuya girmesini engelliyor ve kendi kendine pilini tüketmesine sebep oluyor. 

Bir çok üçüncü parti geliştirici, wakelock probleminin önüne geçmek adına uygulamalar ortaya çıkarmış ve elinden geleni yapmıştı. Android sisteminin açık kaynaklı olmasıyla birlikte bir çok telefonunu karıştırmayı seven kullanıcı pil ömrünü telefonun değiştirilmemiş halinden çok daha iyi bir konuma getirebiliyordu. Bu işi yapanların arasına yeni katılan Google, son Android sürümü 8.1 Oreo’nun beta versiyonuna eklediği özellik ile çok fazla wakelock sahibi olan uygulamaları tespit ederek kullanıcıya gösteriyor, seçenekler sunarak da buna karşı önlem alınmasını sağlıyor. 

özellik şuan sadece beta sürümünde bulunduğu için kullanıcılara ne zaman ulaşır ya da ulaşır mı malesef kesin bir bilgiye sahip değiliz. Google, daha önce de yaptığı gibi özelliği beta sürümünde aktive edip kullanıcıya ulaşacak versiyonda kendi sebeplerinden ötürü ortadan kaldırabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here