Ana sayfa Haber Android 6 M”e yeni özellikler eklendi

Android 6 M”e yeni özellikler eklendi

0

Android 6 M Google IO 2015 konferansında tanıtılacak. Daha çok Android for Work servisiyle ilgili öne çıkarılacak olan sürüm, tam isimiyle Android M&M’s olarak adlandırılacak büyük ihtimalle ve Android for Work‘ten daha fazlasını barındıracak. Android for Work’ün yanısıra, Android 6 M’de Android Auto- Android Wear’ı diğer ev teknolojilerini bağlayan uygulamalar, IO‘lar bulunuyor. Android 6 M’de IoT’a bağlı arayüzler ve uygulamalar var. Bu teknolojiler, akıllı saatler – otomobiller – ev teknolojileri arasında iletişimi sağlayan arayüzleri barındırıyor ve bu teknolojilerin kumandasını sağlayabilen uygulamalar ve arayüzleri barındırıyor. Bu özelliklerin yanısıra, Google’ın Android kullanıcılarına Chromebook’larla ilgili de sürprizi olacak Android 6’da. Chromebook’lara Android‘i de taşımayı planlayan Google, tıpkı Microsoft’un Windows 10′da yaptığı gibi “her platform için tek işetim sistemi” felsefesini uygulayacak gibi.

Android 5 Lollipop sürümlerinde ortaya çıkan Material Design‘ın üzerine fazla bir tasarım değişikliği beklenmiyor ancak tasarım olarak bütün akıllı telefonlarda kullanılan her ikonun – takvim ikonu- yuvarlak bir ikona sahip olacak, renk ağırlığı olarak yeşil, açık mavi ve koyu mavi olarak ağırlık gösterecek. 

Ayrıca yeni tanıtılacak olan Nexus’larda da gelişmeler var. Nexus‘ların tablet modellerinin Lenovo’nun, akıllı telefonunu ise tekrar LG’nin üreteceği söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here