Ana sayfa Haber Android 5.1″in çıkış tarihi için kritik tarihi 30 Mayıs 2015

Android 5.1″in çıkış tarihi için kritik tarihi 30 Mayıs 2015

0

Android 5.1‘e yönelik akıllı telefonlar gelişimini tamamlamışken, üstelik Android 5.0 serisi buglarıyla birlikte kısmi buglarıyla kendini gösteriyorken Google, Android 5.1’i Google I/O geliştirici konferansına yetiştirmeye çalışıyor sürümü. Yenilikleriyle ve Android 5.0‘dan aldıklarıyla Android 5.1, tam olarak yaz döneminde kullanılmaya başlayacak ve ilk başta Nexus 5 ve Nexus 6′larda Android 5.1 güncellemesi gelecek. Ardından LG G4, Sony Xperia Z4 gibi yeni nesil tepe seviyeli akıllı telefon modelleri de Android 5.1‘i barındırarak tanıtılacak ve piyasaya sürülecek. Android 5.1 ile ilgili bazı yenilikler var, bu yeniliklerle birlikte Android 5.1’in çıkış tarihine ve yeni özelliklerine bir bakalım.

Android 5.1 için yeni bildirim arayüzleri tasarlandı. öncelikle şu hatırlatıcı olarak kendini gösteren bildirimler, Material Design felsefesi doğrultusunda tasarlanmış olsa da, kullanıcılar tarafından gönderilen raporlar doğrultusunda bildirimlere “ignore” özelliği getirilecek. Bunun için de sadece mevcut sürümde yaptığımız sadece sağa veya sola kaydırılan hareket yeterli. 

Diğer bir yeni özellik ise icnogito özelliği bulunduracak Android 5.1 sürümü. Toplantıdasınız veya kız arkadaşınızla falansınız, sosyal medya gibi ortamlardan, SMS aracılığı ile mesaj almak istemiyorsanız bu özelliği açacaksınız. Böylece Facebook, Twitter, Google Hangouts, WhatsApp gibi ortamlardan zırt-pırt rahatsız edilmeyeceksiniz. 

öte taraftan, Android Auto, Android Wear ve Project Volta için de arayüz bulundurulacağı konusunda dedikodular var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here