Ana sayfa Haber Android 5.1 dosyası

Android 5.1 dosyası

0

Android Lollipop 5.0‘ın en son sürümü 5.1, neredeyse yayımlanmak üzere. Beta geliştiricilerinin elinden henüz çıktı ve kullanıcılara olmuş haliyle sunulmak üzere. Android 5.1 güncellemesini alacak akıllı telefonlar belli olmuşken, bu sürümün neler getireceğine bir göz atalım.

Android 5.1 sürümü, çift SIM kart desteği, Wi-Fi iyileştirmeleri ve ses kaltiesi yükseltmeleriyle gelecek. Artık bug, takılma, şarj problemi vs. konuşmayacağız çünkü 5.0.1 ve Android 5.0.2 ile birlikte bu problemlerin üstesinden gelindi. Bazı Android Lollipop geliştiricilerinden aldığımız bilgilere göre, 5.1’e geçiş diğer sürümlere nazaran daha hızlı ve daha ani bir geçiş olacak. Nedeni ise, yazılımla ilgili fazla yama gereksinimi kalmaması. 

Android 5.1 ile Android’in diğer platfornları da tam olarak hazır haliyle karşımıza çıkıyor. Android Auto, Android Wear’ın güncel versiyonu ve Google I/O’da tanıtılacak olan Ara Projesi ile ilgili bazı uygulamalar da Android 5.1′de bulunabilir. Ek olarak Android 5.1 taşıyan akıllı telefonlar, Project Volta’nın somut versiyonuyla birlikte ses konusunda bazı yazılımları da bünyesinde taşıyacak. Dinlenen müziklerden, aramalara kadar her ses kalitesiyle ön plana geçecek.

Hangi cihazlar alacak?

Nexus 6 öncelikle

Nexus 5

Nexus 4

LG G3, LG G2 ve LG’nin önümüzdeki dönemde tanıtacağı cihazlar

HTC One M8 ve One M9. HTC One M7 ile ilgili bazı sıkıntılar var.

Samsung Note 3 öncelikle, ardından Note 4, Galaxy S5 ve ardından Galaxy S6 serisi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here