Ana sayfa Haber Android 5.0 Lollipop”taki problemler hakkında

Android 5.0 Lollipop”taki problemler hakkında

0

android 5.0 lg g3 güncellemesi

 

 

Daha önce belirttiğimiz gibi LG G3’e cumartesi gecesinden itibaren Android 5.0 Lollipop güncellemesi gelmeye başladı. İlk izlenimlerime göre Android 5.0 sürümünde bazı problemlerle yüzleşiyoruz. Kullanıcı kaynaklı bir çözümün fazla mümkün olmadığı bu problemler ciddi RAM sömürüsüne neden olurken RAM sömürüsüne dair kısmi çözümler getirebilirsiniz. Bu konudaki bulduğunuz çözümleri de bizimle paylaşarak sorunsuz bir Android 5.0′ın çorbasında tuzunuz bulunabilir.

Android 5.0 güncellemesini edindikten sonra bir süre donmalar, kasılmalar, program çökmeleri yaşayacaksınız. Bu konu sadece LG G3 kullanıcıları için değil önümüzdeki dönemdeki Asus Zenfone Android 5.0 güncellemesi, HTC One Android 5.0 güncellemesi, Samsung Galaxy Android 5.0 güncellemeleri için de geçerli. Güncellemeyi edindikten sonra cihazınız ilk gün epeyce kasmaya başlayacak. Bu tabi, hangi versiyonu edindiğinize göre değişir. 5.0.1 versiyonunda donmalar kısmi olarak azalsa da RAM bazlı sorunlar yine de görülüyor. Resmi olarak diğer cihazlara Android Lollipop henüz gelmese de, diğer ülkelerden aldığımız raporlar bu doğrultuda. İlk günlerde yaşayacağınız sıkıntının nedeni, güncellemeden sonra Android’in edindiği ve arka planda indirmeye devam ettiği yazılım güncellemeleri. Ekran kalitesine yönelik yazılımlar, güvenlik donanımı konusundaki yazılımlar bu süre içerisinde cihazınıza yüklenmeye devam ettiği için bu konuda donmalar yaşayacaksınız, fakat telaşlanmayın. Cihazınızla boğuşmamak için de ağır uygulamalar açarak yormayın.

İkinci problem, biraz Windows 8.1’de yaşadığımız uyumluluk problemleri. Bazı uygulamalar Google’ın yeni yazılım dili ve tasarım diline uygun yazılmadığı için bu uygulamalar RAM problemlerine neden olabilir. Tavsiyemiz bunun gibi uygulamaları tespit edin, silin ve yeniden yükleyin. Benim problem yaşadığım uygulamalardan biri Yemeksepeti’nin mobil uygulamasıydı. 

Problemlerin büyük ölçüde çözüldüğü Android 5.0.2 sürümünün ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here