Ana sayfa Haber Android 5.0 Lollipop”taki güncel sorunlar ve değişiklikler

Android 5.0 Lollipop”taki güncel sorunlar ve değişiklikler

0

 

Cumartesi gecesi LG G3’lere sunulan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, ardından günler geçse de bazı problemler yaşıyor. Kişisel gözlemlerime göre kısmen bir RAM problemi ve ekranda meydana gelen bazı bozulmalar var. Android Central forumuna göre bu bazı buglardan ötürü ortaya çıkan bir durum. Bazı yazılımcılara göre de, Android 5.0, LG G3′ünüzde edinildikten sonra karşı taraftan hala yazılım indirmeye devam ediyor. Fark ettiyseniz, Android 5.0′a geçişinizle beraber şarj tüketiminizde hissedebileceğiniz oranla bir azalma meydana geldi. Bu aslında, Android 5.0‘da yüzleştiğiniz ağırlaşma ve kasılmaların bir ürünü.  Büyük ihtimalle, temmuz’da tanıtılan Project Volta nihayet hayata geçirildi ve cihazlardaki şarj tüketiminin düşmesi Project Volta’dan ötürü. Project Volta, işlemci ile uygulamaları dengeleyerek işlemcinin gereksiz performansını keserek pil ömürünü uzatıyor.

Sadece şarj yetenekleri değil, Android 5.0 ile beraber ekran kontrastı ile ilgili çok ciddi iyileşmeleri de tecrübe edebiliyoruz. Bu durum ekranda meydana gelen kısa süreli bozulmalara sebep midir, bilmiyoruz fakat artan kontrast oranı ekrandaki bozulmaları unutturuyor. 

Bu problemlere elle müdahale söz konusu mu? Yani, G3’ümüzle bir takım parmaklamayla bu problemleri aşabilir miyiz?

İnanın ki; LG G3‘ümün günlerdir bu RAM problemini çözebilmek adına kurcalamadığım yeri kalmadı fakat böyle bir durum söz konusu değil. Diğer LG G3′ler ile karşılaştırdığımda RAM kasılmalarını biraz da olsa azaltabildim. Sizler de şu adımları izleyebilirsiniz;

Akıllı telefonunuzdaki (eğer kullanıyorsanız) kılıfı çıkarın, cihazınızın hava almasını sağlayın. İşlemcinin hava alabilmesi kısmen kasılmaları etkiliyor.

Menülerde çok hızlı gezinmeler yapmayın

Arka plan uygulamalarını çok uzun süre açık bırakmayın.

Yeni güncellemeye kadar değil, 2-3 gün süreyle bu adımları uygularsanız donmalar biraz da olsa azalacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here