Ana sayfa Haber Android 5.0″ın cihazlara yayılma tarihi

Android 5.0″ın cihazlara yayılma tarihi

0

 

Android 5.0 HTC ve Samsung Galaxy’lerde beklense de Sony Xperia ve Asus Zenfone açısından da süreç ilerlemeye başladı. HTC kullanıcıları, geliştiricilerin bu konuda biraz yavaş çalıştıklarını düşünüyorlar çünkü firmanın verdiği 90 günlük zaman doldu. Güncel Android 5.0 sürümleri halen RAM problemleri yaşatsa da gün geçtikçe bu problemlerin üstesinden geliniyor. HTC’nin Android Lollipop konusunda yavaş davranmasının sebebi bu. HTC, kendi arayüz yazılımıyla sorunsuz çalışabilen bir Android 5.0 istediği için, bu güncelleme HTC kullanıcılarını bekletiyor. Gelse bile büyük ihtimalle RAM konusunda kullanıcılar şikayetçi olacaklar. Sonuç olarak Android 5.0’ı HTC kullanıcılarının beklemesi, en iyi Android 5.0 güncellemesi alacaklarının da müjdesidir. 

Bu konuda HTC, Nexus kullanıcılarına da sürpriz gerçekleştirebilir. HTC, Android 5.0’ın One cihazlarına yayılmasıyla birlikte, kaynaklara göre Nexus 9 da Türkiye piyasasına sunulmaya başlanabilir.

Sony ne yapacak?

Sony’nin Android 5.0‘ı biraz sürecek, ay olarak söylenirse nisan sonu, mayıs başı gibi güncellemenin gelmesi bekleniyor. Fakat diğer firmalar gibi farklı tarihlerde, farklı cihazlara güncelleme getirmek yerine tüm cihazlarına tek tarihte yayımlayacak.

Asus Zenfone’nun Android 5.0’ı ne zaman?

Firmanın resmi tarihi nisan ayı idi. Tahminlere göre 12 Nisan tarihi itibariyle Asus Zenfone ailesi Android 5.0 ile tanışacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here